Kultūra

2017.06.29 17:07

Festivalis „Varom“ kviečia į viešą repeticiją

LRT.lt2017.06.29 17:07

Ketvirtadienio vakare Katedros aikštėje aidės uždegantys būgnų ritmai. Festivalio „Varom!“ organizatoriai pradėti šiemetinę tris dienas truksiančią linksmybių ir geros nuotaikos fiestą nusprendė viešoje repeticijoje pačioje sostinės širdyje. Visi smalsuoliai kviečiami pasinerti į ritmo ir šokio sūkurį, rašoma pranešime spaudai.

„Šis festivalis alsuos kokybe ir renginių gausa – koncertai, dirbtuvės, veiklos ant vandens, šokiai, sporto treniruotės, meno erdvė, paskaitos, specialūs užsiėmimai mažiesiems ir renginio kulminacija – Donato Montvydo šou. Ypatingą dėmesį skiriame saugumui, kad kiekvienas galėtų jaustis saugiai ir pasitikėti draugiška bei įkvepiančia aplinka“, – sako šio festivalio organizatorius, Sveikuolių sąjungos vadovas Simonas Dailidė, „Varom!“ organizuojantis penktą kartą. 

Į pažintį kviečia ir šio festivalio dalyviai – energingos afrikietiškos muzikos ambasadoriai Lietuvoje – perkusijos studija „Afrikos būgnai“ ir šokių studija „Afrikos šokiai“, šį vakarą atviroje repeticijoje atskleisiantys muzikantų pasiruošimo didžiajai festivalių scenai subtilybes.

„Tai, ką publika mato scenoje, jau būna sugrota ir surepetuota šimtus kartų – kuo daugiau grojame, tuo  muzika skamba tvirčiau ir energingiau. Tačiau tikime, kad praskleisti užkulisių uždangą visiems yra smalsu – kaip atrodo atlikėjai iš arti, ar muzikantai daro klaidų, galų gale – iš ko pagaminti egzotiški instrumentai? Šiandien kviečiami pamatyti iš arti ir gyvai užduoti  visus kylančius klausimus – juk tiek muzikos, tiek festivalio didžiausias džiaugsmas yra gebėjimas dalintis“, – teigia „Afrikos būgnų“ įkūrėjas Gediminas Mačiulskis.

Atvira festivalio repeticija su „Afrikos būgnais“ – 20 val. Vilniuje, Katedros aikštėje. Jei lytų, repeticija keliama į „Afrikos būgnų“ studiją (Vytenio g. 50). Festivalis „Varom!“ vyks birželio 30 d.–liepos 2 d. prie Pailgio ežero.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.