Kultūra

2017.06.27 21:29

80-mečio proga šalies vadovai pasveikino aktorę G. Balandytę

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.06.27 21:29

Šalies vadovai, tarp jų ir prezidentė Dalia Grybauskaitė, sveikina teatro ir kino aktorę Gražiną Balandytę 80-ojo gimtadienio proga. Aktorė sukūrusi šimtą vaidmenų kine, televizijos, teatre, sako gyveno ir gyvena vadovaudamasi posakiu „paversk savo darbą hobiu ir tau nereikės dirbti“, todėl teigia, niekada gyvenime nedirbusi, o meilės teatrui ir kinui sako niekada nepraradusi.

Aktorė G. Balandytė sako savojo jubiliejaus – 80-ojo gimtadienio – nesureikšminanti. Nors sukaktis – graži, tačiau dėmesio nesinori, ir oficialios šventės Kauno dramos teatre atsisakė. Interviu „Panoramai“ telefonu aktorė teigė, kad viskas, kas buvo jos gyvenime – ir sunkūs momentai, išgyvenimai ir džiugios akimirkos, –visa tai reikalinga ir būtina, tai sukuria žmogų tokį, koks yra.

Gražina Balandytė gimė Tučių kaime, Telšių rajone. Mokėsis Klaipėdos medicinos mokykloje, baigusi dirbo medicinos sesele ir tuo pačiu metu pradėjo vaidinti teatre. Metus Balandytė buvo Klaipėdos dramos teatro aktorė, o nuo 1958-ųjų ėmė vaidinti Kauno dramos teatre. Dvidešimtmetė Balandytė jau vaidino kine, sukūrė vaidmenį filme „Žydrasis horizontas“, po poros metų filme „Julius Janonis“, dar po poros aktorė suvaidino Marijono Giedrio filme „Svetimi“. Vėliau aktorė vaidino Raimondo Vabalo filmuose „Žingsniai į naktį“, „Laiptai į dangų“. Iš viso kine ir televizijoje Balandytė sukūrė per 20 vaidmenų, prieš kelerius metus aktorė už viso gyvenimo nuopelnus įvertinta Auksine gerve. 

Teatre G. Balandytė sukūrė apie 80 vaidmenų. Vaidino Henriko Vancevičiaus, Irenos Bučienės, Jono Jurašo, Jono Vaitkaus, Gyčio Padegimo, Gintaro Varno spektakliuose. 2013-aisiais po ilgesnės pertraukos ji grįžo į Kauno dramos teatro sceną ir sukūrė vaidmenį Algirdo Latėno spektaklyje „Mūsų brangioji Pamela“, vaidino jį porą metų. Aktorė 80-ojo jubiliejaus išvakarėse teigė netikinti, kad jau taip ilgai gyvena.

„Prieinu prie veidrodžio, pasižiūriu, man atrodo, kad nusigrimavus vaidinu spektaklį, po to nusiimsiu ir vėl būsiu normali, jauna, kokių 40 metų. Turbūt tik išprotėję žmonės nebijo mirti, aš labai bijau, labai nenoriu, nes myliu gyvenimą ir artimą“, – sakė gimtadienį švenčianti aktorė.

G. Balandytė yra apdovanota Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžiumi, Auksiniu scenos kryžiumi, Lietuvos Vyriausybės kultūros ir meno premija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt