Naujienų srautas

Kultūra2017.06.23 20:53

Panemunės pilies erdvės atskleidžia J. Vaitiekūno kūrybos monumentalųjį pradą

Panemunės pilyje atidaryta šiuolaikinio tapytojo, tapybos partizanu vadinamo Justino Vaitiekūno darbų paroda. Dalį paveikslų tapytojas eksponuoja pirmą kartą.

Pirmoji Justino Vaitiekūno darbų parodos dalis pavasarį vyko Vilniuje, Vilniaus dailės akademijos parodų salėje „Titanikas“. Joje eksponuota mažesnio formato aliejinė tapyba, tapyba ant popieriaus, akvarelės, grafikos darbai, piešiniai.

Į Panemunės pilį tapytojas atvežė apie pusšimtį per pastaruosius dvidešimt metų sukurtų darbų, tačiau parodos nevadina retrospektyvine.

„Ji apžvelgia, išbaigia ir susistemina praeitus dalykus, nes jau dėmesio centre nauji dalykai ir galbūt visai kitokia tapyba, kuria rūpinantis reikia sutvarkyti tą laikotarpį, kad galėtum judėti“, – sakė dailininkas J. Vaitiekūnas.

Tapytojas sako patenkintas, kad pilies erdvėse eksponuojami darbai apšviesti natūralia šviesa, tokia, kaip ir juos tapant. Pirmąją parodos dalį matę Vilniuje ir atvykusieji į Panemunę sako, kad pilies erdvės paveikslams suteikia kitą spalvą, giliau atskleidžia autoriaus savastį ir monumentalųjį pradą

„Visiems, kas šią parodą aplankys, bus tam tikra intriga, kad prie darbų pavadinimų mes nematome datų. Ko gero, čia ne tik vizualiniais ryšiais paroda gražiai susisieja su pilies aplinka, bet ir prasminiais, filosofiniais“, – kalbėjo dailėtyrininkė Kristina Stančienė.

„Justinas Vaitiekūnas ypatingai savo kūryboje teikia didelę reikšmę apmąstymui ir net, pasakyčiau, pajautai, tai būtų jausmo protas“, – teigė menotyrininkas Evaldas Dirgėla.

Pasak J. Vaitiekūno, paroda lyg vainikuoja tam tikrą jo gyvenimo etapą, tačiau jis nelaiko savęs projektinės tapybos šalininku, ir kur link pasuks jo tapyba per kitas dvi dešimtis metų, kol kas neaišku ir jam pačiam.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi