Kultūra

2017.06.22 08:58

Prasideda legendinis Glastonberio festivalis

Penktadienį Jungtinėje Karalystėje prasidės legendinis Glastonberio vasaros muzikos festivalis. Pirmieji festivalio dalyviai jau pasistatė palapines ir lepinasi Jungtinę Karalystę užklupusiais karščiais.

Garsusis Vorčio ūkis netoli Piltono miesto jau įsileido į savo laukus šių metų Glastonberio festivalio žiūrovus. Dėl rekordiškai karštos vasaros pradžios festivalio organizatoriams ir dalyviams gali iškilti papildomų problemų. Ne dėl pačių karščių, o dėl jų sukeliamų smarkių vasaros liūčių, nes tada milžiniškas laukas, kuriame įsikurs dešimtys tūkstančių festivalio lankytojų virs purvynu. 

Glarstonberio muzikos festivalis laikomas didžiausiu pasaulyje, vien pernai čia apsilankė daugiau kaip 135 tūkst. žmonių. Nuo penktadienio čia koncertuos „Radiohead“, „Foo Fighters“, Edas Sheeranas, Katy Perry ir daug kitų atlikėjų.

Beje, tai – ne vien muzikos festivalis, čia galima pamatyti šokius, komedijas, ir cirką, ir net kabaretą. Daugelį organizacinių festivalio darbų atlieka savanoriai, o uždirbtos pajamos skiriamos įvairiems labdaros projektams.