Naujienų srautas

Kultūra2017.06.20 09:28

Carnegie medalis – rašytojai R. Šepetys

LRT.lt 2017.06.20 09:28

Šiemet Carnegie medaliu už knygą „Druska jūrai“ („Salt to the sea“) apdovanojama Ruta Sepetys. CILIP Carnegie and Kate Greenaway apdovanojimai – vieni garbingiausių ir prestižiškiausių apdovanojimų Jungtinėje Karalystėje už geriausias vaikų ir jaunimo knygas.

Škotų filantropo Andrew Carnegie (1846-1901), angliškai kalbančiose šalyse įkūrusio per 2 800 nemokamų bibliotekų, ir garsios XIX a. britų rašytojos ir iliustratorės Kate Greenaway premijos rašytojų ir iliustruotojų laikomos garbingiausiomis premijomis ir aukščiausiais įvertinimais už vaikų literatūros knygas.

Lietuvių kilmės JAV gyvenanti rašytoja R. Sepetys išgarsėjo istoriniu romanu „Tarp pilkų debesų“ („Between Shades of Gray“), kuriame per vienos šeimos istoriją ir paauglės jausmus jautriai ir įtaigiai papasakojo apie lietuvių tremtį ir išgyvenimus Sibire.

Romanas 2012 m. pateko į trumpąjį Carnegie premijos sąrašą.  

2016 m. angliškai ir tais pačiais metais lietuviškai pasirodžiusiame romane „Druska jūrai“ meistriškai supindama tikras ir išgalvotas detales, rašytoja atskleidė Antrojo pasaulinio karo pabėgėlių istorijas ir tragišką laivo „Wilhelm Gustloff“ atsitikimą.

Carnegie medalis ir premija rašytojai Rutai Sepetys įteikiami birželio 19 d. Karališkame britų architektūros institute Londone (RIBA/Royal Institute of British Architects).

R. Sepetys knygos išverstos į daugiau nei 30 kalbų. Pagal romaną „Tarp pilkų debesų“ šiuo metu kuriamas filmas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi