Kultūra

2017.06.16 16:10

Atidaryta apie Gruziją kalbanti fotografijų paroda

LRT.lt2017.06.16 16:10

Kauno apylinkės teisme pristatyta ir atidaryta žurnalistės ir fotografės Ramunės Kerdokaitės-Vlasenkienės personalinė fotografijų paroda ,,Gruzija vynuogės kekėje“, rašoma pranešime spaudai.

„Tautos, kaip ir žmonės, turi savo antrąsias puses. Ne visada jas jungia geografinė kaimynystė ar religinės sąsajos. Kartais, iš pažiūros labai skirtingos šalys traukia ir papildo viena kitą per tūkstančio kilometrų atstumą. Tai supratau prieš penkerius metus, kai pirmą kartą nuvykau į Gruziją. Iš pažiūros Lietuvai tolima, kažkur Pietų Kaukazo kalnuose įsikūrusi šalis, man rezonavo kur kas labiau, nei iki tol lankytos Europos, Afrikos ir Azijos šalys“, – sako parodos autorė.

Fotografijos darbų paroda kalba užfiksuotais vaizdais, perduodama žinią apie gruzinų svetingumą, gamtos grožį, kasdienę buitį, istorines vietas ir tikėjimą, kad jie gyvena nuostabioje šalyje.

Fotografė, pristatydama parodą, pasakojo, kad vynuogės ir vyndarystė lydi gruzinus nuo neatmenamų laikų, todėl dauguma pasaulyje garsių vyno tyrinėtojų šią šalį vadina vyno lopšiu. Anot jos, vynuogių ir vynuogienojų motyvus, kaip gyvybės ir gausos simbolius, galima aptikti šalies mene, valstybinėje ir regioninėje heraldikoje. Parodos autorė pridūrė, kad gruzinai didžiuojasi savo šalies vynais, kurių gamybai, vartosenai ir tostų sakymui išradingai pasitelkia gilią protėvių išmintį.

Į parodos pristatymą gausiai susirinkusiems teismo darbuotojams ji pasakojo, kad fotoprojektas „Gruzija vynuogės kekėje“ drobių pavidalu Lietuvos žiūrovams prabilo 2017 metų pradžioje. ,,Su kiekvienu pristatomu darbu jaučiu atsakomybę prieš Gruziją, ten sutiktus žmones ir jų atvirą širdį man. Tai ir buvo pagrindiniu postūmiu sukurti foto parodą „Gruzija vynuogės kekėje“. Vienas didžiausių šio fotoprojekto įvertinimų man buvo tada, kai į parodą atėjęs gruzinas, šiuo metu gyvenantis Kaune, man pasakė, kad jis darbuose mato ir jaučia Gruziją“, – su šypsena pasakojo R. Kerdokaitė-Vlasenkienė.

Fotografijų parodos pristatymą praturtino Gruzijos meno ir skonio namų įkūrėjos Kaune Kristinos Baranauskaitės pasakojimas apie lietuvių ir gruzinų draugystę. Gruziniškų šaknų turinti ir šios šalies tradicijas puoselėjanti moteris supažindino su unikalių garsų, spalvų, judesio, formų ir skonio šalimi vadinama Gruzija.

Paroda Kauno apylinkės teisme (Laisvės al. 103, pirmo aukšto fojė) veiks iki rugpjūčio pabaigos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.