Kultūra

2017.06.18 22:00

Menininkas iš Belgijos šešėlius paverčia nepamirštamais kūriniais

LRT KULTŪROS laida „Euromaxx“, LRT.lt2017.06.18 22:00

Belgų filmų kūrėjas ir iliustratorius Vincentas Balas mums įprastų daiktų šešėlius paverčia netikėtais ir linksmais paveikslėliais. Savo kūrinius „šešėlių apipaišinėjimu“ vadinantis menininkas česnako galvutę gali paversti ateiviu, o paprasčiausią lapą – jūros arkliuku.

Šešėlių menininkas tikina, kad idealiausios darbo sąlygos jam yra saulėta diena jo studijoje. Viskas, ko reikia, yra tinkamas apšvietimas ir šiek tiek vaizduotės.

„Svarbiausia – nieko iš anksto neplanuoti. Reikia tik gerai įsižiūrėti į šešėlį ir pagalvoti, ar jo forma ko nors neprimena. Jeigu man iš pradžių gimsta kokia nors idėja, dažniausiai nieko neišeina. Reikia būti atviram, atsipalaiduoti. Tai tarsi žaidimas“, – sako V. Balas.

Taip žaisdamas jis jau sukūrė per 400 piešinių, kuriuos dažniausiai publikuoja socialiniuose tinkluose. Jo kūrybą „Instagram“ seka apie 100 tūkst. gerbėjų. Populiariausias piešinėlis – „Koncertas pianinui-skustukui“. Didžiausio internautų susidomėjimo iliustratorius sulaukė 2016 metais, kai „Facebook“ ir „Instagram“ pasidalinio piešiniu su arbatos puodelio šešėliu – „Dramblio arbata“.

Komentarų antplūdis jį gerokai nustebino ir įkvėpė sukurti naują projektą. Dabar jis savo piešinukus spausdina kaip atvirukus ir plakatus, pardavinėja internete.

Plačiau – LRT KULTŪROS laidoje „Euromaxx“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.