Naujienų srautas

Kultūra2017.06.13 17:24

Aukcionui pateiktas mažytis P. Picasso atsiprašymo meilužei portretas

BNS 2017.06.13 17:24

Mažytis portretas, kurį Pablo Picasso įtaisė į žiedą, kad po ginčo nuramintų savo meilužę Dorą Maar, kitą savaitę bus parduotas „Sotheby's“ aukcione Londone.

Šį papuošalą ispanų menininkas sukūrė išplūdęs D. Maar už tai, kad ji įtikino jį vieną meno kūrinį iškeisti į žiedą su rubinu. Dėl šio barnio moteris žiedą išmetė į Senos upę.

Nors D. Maar vėliau ieškojo išmesto papuošalo, jo nerado, o P. Picasso sukūrė kitą žiedą su miniatiūriniu savo mūzos portretu ir apsupo jį gėlėmis.

„Picasso pasaulį pavaizdavo taip intymiai, kad ant savo piršto galite turėti visą meninę viziją“, – sakė Thomas Bompardas iš „Sotheby`s“ Londono skyriaus.

Nors jų santykiai nutrūko, D. Maar tą žiedą saugojo iki pat savo mirties 1997 metais.

Dabar už jį birželio 21-osios aukcione tikimasi gauti iki 500 tūkst. svarų (565 tūkst. eurų).

Prancūzų menininkė D. Maar darė didelę įtaką P. Picasso, jam reaguojant į Ispanijos pilietinį karą, pirmiausia – savo darbu „Gernika“ (Guernica) po šio miesto subombardavimo.

Po Gernikos subombardavimo nutapytame paveiksle „Verkianti moteris“ (La femme qui pleure ) dailininkas pavaizdavo verkiančią D. Maar.

Jo mūza tapo „tragišku žmonijos kančių įsikūnijimu“ dailininkui vaizduojant karo draskomą Europą, buvo pažymima neseniai vykusioje P. Picasso parodoje Londone įsikūrusioje Nacionalinėje portretų galerijoje.

Praėjusį mėnesį vienas P. Picasso tapytas D. Maar portretas „Sėdinti moteris mėlyna suknele“ (Femme assise, robe bleue) „Christie`s“ aukcione Niujorke buvo parduotas už 45 mln. dolerių (40 mln. eurų).

2006 metais jo portretas „Dora Maar su kate“ (Dora Maar au chat) „Sotheb`'s“ aukcione Niujorke buvo nupirktas už 95,21 mln. dolerių (84,7 mln. eurų).

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi