Kultūra

2017.06.13 15:53

Menininkas V. Paukštelis pristato tapybos ir barokinės muzikos sintezę

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.06.13 15:53

Kokios didžiausios kūrėjų baimės? Ką bendra turi fortepijonas ir teptukas? Apie tai – laidos „Labas rytas, Lietuva“ reportaže, kuriame savo istorija dalijasi pianistas ir tapytojas Viktoras Paukštelis.

Užaugęs muzikų šeimoje, V. Paukštelis nuo penkerių groja fortepijonu, o minutei atitraukęs rankas nuo klavišų imasi teptuko ir pasineria į tapybą. Jam tai – ir darbas, ir meditacija, ir savęs pažinimas.

„Mano tėvai ir seneliai buvo menininkai. Tai buvo visiškai natūralu man. Nuo 4–5 metų pradėjau groti fortepijonu. Mama rūpinosi mano visapusiška edukacija. Dėl to ji mane privačiai į dailės pamokas atidavė. Tai nuo vaikystės buvo menas. Kiek vėliau, kai mokiausi Čiurliono meno mokykloje, dailė buvo primiršta, daugiau paišydavau per pamokas, nes jutau poreikį piešti. Tiesiog tas procesas man buvo be galo svarbus. Bet muzika buvo pagrindinė. O vėliau, 21–22 metų vėl grįžau prie tapybos“, – pasakoja menininkas.

V. Paukštelio kūryboje susipina muzika, tapyba ir animacija. Kūrėjas sako mėgstantis sujungti skirtingus siužetus, istorijas į vieną. Taip darbas tampa netikėtas ir žiūrovui, ir jam pačiam. Svarbiausia – energija, jausmas, kurį skleidžia tapybos darbas ar atliekamas kūrinys.

Daugiau apie tai – Audros Avižiūtės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.