Naujienų srautas

Kultūra2017.06.12 18:05

Meno mugėje ArtVilnius’17 – išaugęs lankytojų, kolekcionierių ir parduotų kūrinių skaičius

LRT.lt 2017.06.12 18:05

Sekmadienį pasibaigusi 8-oji tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius‘17“ skaičiuoja išaugusius skaičius. Per keturias meno mugės dienas parodų ir kongresų centre „Litexpo“ apsilankė 22,5 tūkstančio lankytojų ir buvo parduota daugiau nei 200 meno kūrinių už 280 tūkst. eurų. Šie rezultatai aplenkė ir praėjusių metų statistiką, teigiama pranešime spaudai.

„ArtVilnius‘17“ vadovė Diana Stomienė teigia, kad šių metų parduotų kūrinių statistiką nėra galutinė. „Šie skaičiai nėra paskutiniai, nes, kaip žinia, visi pardavimo procesai iš meno mugės persikelia į galerijas ir tęsis iki kitų metų mugės, todėl šių sandorių ir jų sumos jau negalime užfiksuoti. Menas yra be sienų, todėl puiku, kad šiemet sulaukėme ne tik daugiau lankytojų, bet ir kolekcionierių, kurie pirko lietuvių ir užsienio menininkų kūrinius. Pastebime, kad į meno mugę jau atkeliauja nauja, jaunoji meno mylėtojų ir kolekcionierių karta“, – pasakoja D. Stomienė.

Šiemet meno mugėje apsilankė dar daugiau lankytojų nei pernai. Į „ArtVilnius‘17“ buvo atvykę kolekcionierių iš Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Rusijos, Baltarusijos, Latvijos bei Estijos. Renginyje apsilankė ir užsienio šalių ambasadoriai bei diplomatai, o meno mugės partnerio „Lewben Group“ surengtas kolekcijos pristatymo vakaras sulaukė kviestinių svečių, svarbių verslo ir meno atstovų.

Dėmesys užsienio galerijoms ir išaugę lietuvių pardavimai

Šiemet meno mugėje pirkėjai intensyviai domėjosi ne tik Lietuvos galerijų ekspozicijomis, bet ir užsienio menininkų darbais. Lenkijos galerija „Stalowa“, išrinkta viena iš septynių geriausių „ArtVilnius‘17“ galerijų, pardavė keletą kūrinių. Nuolat meno mugėje dalyvaujančios galerijos taip pat džiaugėsi pardavimais: kūrinių buvo įsigyta iš galerijų „Maksla Xo“ (Latvija), „Karavan“ (Prancūzija), „Happy Art Museum“ (Latvija), „NB Galleri“ (Danija). Sėkmingai kūrinius pardavė ir tik antrus metus meno mugėje dalyvaujančios užsienio meno galerijos „Immaginaria Arti Visive“ iš Italijos, „Happy Art Museum“ iš Latvijos ir „Grosart Romta“ iš Rusijos. Iš užsienio atvykę galerininkai ir menininkai teigė, kad meno mugėje ne tik buvo parduota kūrinių, bet sutarta dėl naujų kūrinių sukūrimo ir buvo užmegzta naudingų kontaktų bendradarbiavimo projektams. Meno mugės vadovė D. Stomienė pastebi, kad Lietuvos galerijos šiemet žymiai aktyviau dirbo su pardavimais. Nemažai darbų pardavė tokios galerijos kaip „Meno niša“, „The Rooster Gallery“, „Aukso pjūvis“, „Grafo“, „Contour“, „Kunstakamera“, „Menų tiltas“, „Kristinos Norvilaitės galerija“, „Šv. Jono gatvės galerija“ ir „E.K.Art“.

Apdovanoti geriausieji

Meno mugės atidarymo dieną buvo paskelbti ir geriausi mugės dalyviai. Nugalėtojus išrinko vertinimo komisija: vertinimo komisijos pirmininkas, menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis, menotyrininkai dr. Virginija Vitkienė, Ernestas Parulskis ir menininkai Deimantas Narkevičius bei Žilvinas Landzbergas.

Geriausios „ArtVilnius‘17“ galerijos (abėcėles tvarka): „ARgenTum“, VDA galerija (Vilnius); Dusetų dailės galerija ir Kultūros centras; „Foku“ (Talinas); „Kuldīga Artists‘ residence“, (Kuldyga); „Stalowa“ (Varšuva); „Meno Parkas“ (Kaunas) bei galerija-butas „Trivium“ (Vilnius). Geriausiu „ArtVilnius‘17“ menininku tapo Mindaugas Navakas. Geriausia „ArtVilnius‘17“ skulptūra/instaliacija tapo parodos „Takas“ dalyvės Raimondos Sereikaitės instaliacija „#selfie“. Meno mugės mecenatas, advokatų kontora „Cobalt“, geriausią ArtVilnius‘17“ jaunąjį menininką (iki 35 m.) apdovanojo 1000 eurų premija. Šis apdovanojimas atiteko Povilui Ramanauskui (galerija „Meno parkas“), kuris komisiją sužavėjo trimate erdvine tapyba. „Rinktine žiūrovų galerija“ tapo Dusetų dailės galerija, kurios pristatytas menininkų duetas Remigijus Kriukas ir Indrė Stulgaitė-Kriukienė tapo „Žiūrovų rinktiniais menininkais“.

„ArtVilnius’17“ globoja Vilniaus miesto savivaldybė, pagrindinis rėmėjas „Lietuvos kultūros taryba“, ypatingasis partneris „Lewben Group“, mecenatas advokatų kontora „Cobalt“, pagrindinis partneris „Litexpo“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi