Kultūra

2017.06.11 12:03

Mirė 7-ojo dešimtmečio „Betmeno“ aktorius A. Westas

BNS2017.06.11 12:03

Sulaukęs 88-erių, mirė aktorius Adamas Westas, praėjusio amžiaus 7-ajame dešimtmetyje išgarsėjęs vaidmeniu televizijos seriale „Betmenas“ (Batman), šeštadienį aktoriaus „Facebook“ paskyroje patvirtino jo šeima.

A. Westas mirė penktadienio vakarą po „trumpos, tačiau drąsios kovos su leukemija“, teigiama pranešime.

A. Westas vaidino superdidvyrį, patikusį vaikams ir juokinusį suaugusiuosius. Kai po trijų sezonų serialą liovėsi rodyti, aktorių iš pradžių erzino tai, kad jis buvo nuolat tapatinamas su šiuo tipažu, tačiau vėlesniais metais jis prisipažino, jog yra patenkintas, kad vaidino personažą, davusį pradžią didelio biudžeto kino frančizei.

„Vaidindamas tokį personažą, užsidedi antspaudą“, – interviu naujienų agentūrai „The Associated Press“ 2014 metais pasakojo jis.

„Tačiau apskritai džiaugiuosi, nes mano personažas tapo ikona ir, taip pat, atvėrė daug durų kitomis prasmėmis“, – teigė A. Westas, vėliau prie personažo grįžęs ir vienoje animacinio serialo „Simpsonai“ (The Simpsons) serijoje.

Dar vėliau jis įgarsino merą Adamą Vestą ilgai rodytame seriale „Šeimos bičas“ (Family Guy).

2012 metų balandį A. Westas gavo žvaigždę Holivudo žvaigždžių alėjoje. Vola Voloje Vašingtono valstijoje gimęs aktorius po tėvų skyrybų su motina persikėlė į Sietlą. Jam tuomet buvo 15.

Jis baigė privatų menų koledžą Vola Voloje, o po tarnybos kariuomenėje nuvyko į Holivudą ir ėmė gauti vaidmenų įvairiuose televizijos serialuose.

Jis buvo tris kartus vedęs, turėjo šešis vaikus. Jis turėjo namus Los Andžele ir Palm Springse, tačiau daugiausia laiko su žmona Marcelle praleisdavo rančoje netoli San Valio Aidaho valstijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.