Kultūra

2017.06.09 21:26

Geriausias „ArtVilnius‘17“ jaunasis menininkas: nebijokite eksperimentuoti

LRT.lt2017.06.09 21:26

Ketvirtadienį Vilniaus parodų ir kongreso centre „Litexpo“ prasidėjo jau aštuntoji tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius‘17“. Tradiciškai mugės atidarymo dieną yra išrenkamas ir paskelbiamas geriausias jaunasis „ArtVilnius’17“ menininkas (iki 35-erių metų). Šiais metais laureatu tapo 29-erių metų kaunietis Povilas Ramanauskas, rašoma pranešime spaudai.

Jaunojo menininko nominacija yra išskirtinė tuo, jog nugalėtojui yra skiriamas specialus piniginis prizas – 1000 eurų premija, kurią siekdama paskatinti jaunuosius menininkus, įsteigė „ArtVilnius‘17“ mecenatas, advokatų kontora „Cobalt“. Dažnai šį apdovanojimą laimėję menininkai vėliau pristato savo asmenines parodas, susilaukia ir didžiulio tarptautinio susidomėjimo.

Vertinimo komisiją  jaunasis menininkas labiausiai sužavėjo savo trimate erdvine tapyba. Jo ekspoziciją „Lanksčioji tapyba“ galima išvysti meno mugėje „Meno parko“ galerijos stende 5.2. „Savo kūryboje atradau trimatę tapybą, nes mane jau seniai domino, kokios gali būti tapybos galimybių ribos? Kur yra tapyba, o kur ne tapyba? Ir kokia gali būti tapyba? Ji juk gali įgauti įvairias formas, būti lanksti ir šiuolaikiška“, – apie savo darbus pasakoja menininkas P. Ramanauskas.

Pasak jaunojo menininko, jį kūrybai įkvepia pats kūrybos procesas. „Man patinka eksperimentuoti su įvairiomis medžiagomis, patinka kai atsiranda tūriai, naujos formos. Labiausiai kurti motyvuoja tai, jog gali realizuoti savo idėjas, ieškoti, o kai pačiam įdomu, tai ką darai, viskas pavyksta ir gimsta puikūs ir netikėti rezultatai. Neturiu kažkokio ritualo kūrybai, tiesiog ateinu į studiją su pirminėmis mintimis ir idėjomis ir bandau eksperimentuodamas jas įgyvendinti. Linkiu ir kitiems jauniems menininkams nebijoti eksperimentuoti, būti drąsiems, daryti daugiau nei yra dėstoma meno akademijose, nepasiduoti ir kurti, išeiti iš užbrėžtų rėmų“, – sako P. Ramanauskas.

Laureatas savo piniginę premiją ketina panaudoti menui: „Džiaugiuosi gavęs šį apdovanojimą – tai ne tik mano kaip menininko įvertinimas, tai įvertinimas ir „Meno parko" galerijai. O prizas prisidės prie planuojamos kelionės. Su žmona Rosanda vėl nuvyksime į Venecijos meno bienalę, pamatyti menų, itin nekantru aplankyti Lietuvos paviljoną, kur išvysime labai patinkančio menininko kūrybą.“

Be geriausio jaunojo menininko nominacijos, geriausių mugės galerijų ir menininkų rinkimuose ir apdovanojimuose dar yra įsteigtos „Geriausios galerijos“,  „Geriausio menininko“, „Geriausios skulptūros ar instaliacijos“, „Rinktinės žiūrovų galerijos“, „Rinktinės žiūrovų menininko“ nominacijos.

Nugalėtojus išrenka speciali „ArtVilnius’17“ iš meno kritikų sudaryta komisija. Ją šįmet sudarė menotyrininkai Virginijus Kinčinaitis, Dr. Virginija Vitkienė, Ernestas Parulskis bei menininkai Deimantas Narkevičius ir Žilvinas Landzbergas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.