Naujienų srautas

Kultūra2017.06.07 14:57

Jubiliejinę kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ ceremoniją patikėta vesti A. Rožickui

LRT.lt 2017.06.07 14:57

Birželio 13-ąją Vilniaus Kongresų rūmuose vyks 10-ieji, jubiliejiniai Lietuvos kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė“. Mažiau nei savaitei likus iki iškilmingo renginio, kurį tiesiogiai transliuos LRT TELEVIZIJA, organizatoriai atskleidė, kas pasirodys ant šventinės ceremonijos scenos ir ves renginį. Apdovanojimams diriguos televizijos laidų ir renginių vedėjas, režisierius bei reklamų kūrėjas Andrius Rožickas, teigiama pranešime spaudai.

10-ųjų kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ vedėju tapęs A. Rožickas džiaugiasi, kad pastaruoju metu lietuviškų kino filmų sukuriama vis daugiau, o jaunoji karta – daug žadanti: „Manau, kad lietuviško kino pastaruoju metu pagausėjo, nors man mieliau būtų, kad ne gausa, o kokybe žiūrovas būtų stebinamas. Nes lietuviškame kine labai retai būna, kad ir vaizdas, ir garsas, ir vaidyba, ir režisūra, ir scenarijus būtų geri viename filme. Bet užuodžiu, kad jaunoji karta turi skonį ir įneš įdomaus pokyčio kine.“

Ne vieną kino filmą įgarsinęs A. Rožickas įsitikinęs, kad kino apdovanojimai yra gera motyvacinė priemonė kūrėjams stengtis. „Filmas geresniu netampa, net jei jis turi milijonus apdovanojimų. Bet gal kažkuriems kūrėjams tai yra motyvacinė priemonė stengtis, todėl aš už. Ir todėl apdovanoti reiktų būtent juos. Ir dar tuos, kurie sukūrė kažką vertingo. Ir tuos, kurių nesimato, bet kurie yra „žiauriai“ talentingi“, – sako apdovanojimų vedėjas.

A. Rožicką ant scenos išvysime vieną, o ne su partnere ar partneriu, kaip buvo įprasta matyti anksčiau.

„Dviese renginį vesti yra linksmiau, tačiau scenoje jaučiuosi, kaip savo smėlio dėžėje, tad žiūrovai išvys gerą reginį. Man nelabai patinka būti tik žiūrovu ir tik stebėti, kai kažkas vaidina. Vesti renginį yra daug geriau, nes pats vairuoji ir tikimybė, kad pačiam bus nuobodu – labai maža“, – tapęs dešimtųjų, jubiliejinių kino apdovanojimų vedėju sakė A. Rožickas.

10-ųjų kino apdovanojimų vedėjas nominantams turėjo ir ko palinkėti: „Linkiu visiems apsidovanoti save patiems, kad neliktų nuskriaustų, neįvertintų. Noriu, kad visi būtų laimingi ir jaustųsi talentingi.“

Dešimtą pavasarį į Lietuvą sugrįžtantys apdovanojimai „Sidabrinė gervė“ pagerbs iškiliausius ir labiausiai nusipelniusius kino kūrėjus. Kasmet didelio visuomenės dėmesio sulaukiantys jubiliejiniai apdovanojimai vyks birželio 13-ąją, 18.30 val. Vilniaus Kongresų rūmuose ir bus tiesiogiai transliuojami per LRT TELEVIZIJĄ. Prestižinių apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ globėjas yra premjeras Saulius Skvernelis. Apdovanojimus organizuoja Lietuvių kino akademija ir Lietuvos kino centras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi