Kultūra

2017.06.01 22:31

Klaipėdoje prasidėjo festivalis „TheATRIUM“

Klaipėdoje prasidėjo pirmasis tarptautinis teatro festivalis „TheATRIUM“, kurį Klaipėdos dramos teatre atidarė sutartinėmis susižavėjusi grupė iš Lenkijos – aktorių ir muzikančių trio „Sutari“.

Teatro festivalio „TheATRIUM“ atidarymo koncertas – pirmasis trijų merginų iš Lenkijos pasirodymas Lietuvoje. Susibūrusios prieš kelerius metus į grupę „Sutari“ jos – jau gerai žinomos pasaulyje. Koncertavo nuo Norvegijos iki Brazilijos. „Sutari“ kūryboje persipina Lenkijos liaudies dainos, lietuviškos sutartinės, autorinė kūryba, archaika ir modernumas.

„Mano senelė kilusi iš Lietuvos, buvo įdomu susipažinti su jos šalies kultūra. Taip atradau sutartines. Labai patiko – žavi sutartinių moteriškumas. Paėmėm sutartinių formatą ir pritaikėme ją lenkiškoms dainoms sujungdamos tris balsus“, – sakė grupės „Sutari“ narė Barbara Songin.

Festivalyje „Sutari“ pasirodys dukart – poryt Klaipėdos dramos teatre jos atliks muzikinį performansą „Arbūzas“. Iš viso festivalio programoje – dvylika pasirodymų nuo klasikos iki šiuolaikinių spektaklių bei koncertų.

„Jeigu kas klaustų manęs asmeniškai, tai aš aišku labai rekomenduočiau lenkų „Novij teatr“ „Apokalipsę“ pastatytą režisieriaus Mihalo Borčiko. Taip pat estų teatro „Nr.99“ iš Talino spektaklį, kuris vadinasi „Purvas“. Taip pat programoje bus ir lietuvių teatrų spektakliai: Nacionalinio dramos teatro ir O. Koršunovo teatro“, – pasakojo vienas iš festivalio organizatorių Gintaras Grajauskas.

Be užsienio šalių teatrų festivalyje spektaklius rodys ir Lietuvos teatrai – Klaipėdos dramos teatras vaidins du – „Tėvas“ ir „Pašaliniams draudžiama“, Nacionalinis dramos teatras pasirodys su spektakliu „Didis blogis“, šokio teatras „Padi dapi fish“ šoks bendrą Agnijos Šeiko ir prancūzų choreografo Albano Rišaro spektaklį „Shake that deevil“, o festivalį baigs juodojo kabareto grupė „The Tiger Lillies“ iš Londono.

„Visų pirma mes norim pasakyt, kad Klaipėda nėra užribis, kaip dažnai atrodo, kad Klaipėdai nereikia nieko, nereikia universiteto nei kažkokių kultūrinių didesnių įvykių. Mes norim labai aiškiai pasakyti, kad Klaipėdai reikia  pačių didžiausių kultūrinių įvykių. Mes niekuo nenusileidžiam nuo didmiesčių, jeigu taip galima pavadinti ir mums, klaipėdiečiams, yra reikalinga būti europinio teatro kontekste“, – kalbėjo Klaipėdos dramos teatro vadovas Tomas Juočys.

Tarptautinis teatro festivalis „TheATRIUM“ yra programos „Klaipeda Lietuvos kultūros sostinė“ dalis. Jis Klaipėdoje truks beveik visą birželį.