Naujienų srautas

Kultūra2017.05.31 23:02

Parodos „Meno portalas“ lankytojai iš pabiro pasakojimo kuria savą istoriją

Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje atidaryta paroda, kurios lankytojai tampa pagrindiniais istorijos veikėjais. Suomijoje ir Danijoje įgyvendintas lietuvių projektas Vilniuje papildytas mažamečių piešiniais apie ateitį.

Čia galima piešti ant sienos, žaisti slėpynių palapinėse ar ieškoti paslėptų įkalčių – vienos šeimos istorijos paslapčių. Projekto autoriai – Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerija bei „Kaltūno“ edukatorės – sukūrė pasakojimą apie mažą berniuką, kuris labai mėgo žaisti su sesers plaukais. Virtę virvėmis plaukai apraizgo visą galeriją.

„Vaikai iš tikrųjų gali patys keliauti neskaitydami teksto po šita istorija ir patys interpretuoti taip, kaip nori, ką reiškia tas portalas. Arba gali skaityti tekstus sunumeruotus, arba vėliau dalyvauti ekskursijose, kuriuos vesim aš ir mano kolegė“, – sakė projekto „Kaltūnas“ režisierė Saulė Norkutė.

Vilkaviškyje pradėtas projektas jau pabuvojo Danijoje ir Suomijoje. Vilniuje jis papildytas ikimokyklinio amžiaus vaikų piešiniais apie ateitį. Lankytojai taip pat kviečiami sukurti savą ateities piešinį ir jį palikti galerijoje. Arba supinti paveikslą iš virvių. Arba tiesiog pailsėti.

„Vaikai iš tikrųjų piešė kažkokias įsivaizduojamas ateitis, piešė kosmosą, robotus, įsivaizduojamus gyvūnus fantastinius, ir „Kaltūnas“ visą savo istoriją projekto suadaptavo, priadaptavo prie šitos būtent parodos“, – pasakojo Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijos vadovė Justina Gražytė.

„Meno portalo“ rengėjai sako, kad kurdami projektą galvojo apie čia ateinančius vaikus ir jų tėvus, jog būtų įdomu visiems. Kūrėjai tikisi, kad žaidimai paskatins lankytojus leistis į kūrybiškumo, fantazijų ir emocijų pasaulį. Lankytojai iš pabiro pasakojimo kuria savą istoriją.

„Pirmiausia, kai ateina tėvai, tai jie nedrįsta lįsti pro mūsų portalą, tai drąsiai, žengiam, yra įėjimas, reiškias galima įeiti. Jeigu yra mažytis įėjimas, reikia nepabijoti prasisprausti pro jį. Galima ir tilpt. Turime čia ir futbolą brolio sumąstytą, tai prašome, kviečiame visus mielai pažaisti, toliau kur randame dėžutes, skylutes, reikia žiūrėti pro jas, reikia garsą irgi sekti, skaityti, susidėlios visa istorija. Stebėti svarbiausia. Pasitelkdami „Kaltūno“ pasakojimą istoriją, drauge mėginsime suprasti kokį poveikį mes darome vieni kitiems. Mūsų vidinis jausmų pasaulis yra sudėtingas ir nevienareikšmis ir kaip būna gerai, kai po truputį pradedame juos ir jų poveikį suprasti“, – kalbėjo projekto „Kaltūnas“ dailininkė Šarūnė Pečiukonytė.

Dėžėse slepiasi filmuotos vaizdo istorijos, keisčiausi objektai. Specialiai parodai sukonstruotas baldas – mįslių  spinta, kurią reikia apžiūrėti iš visų pusių, kas yra stalčiuose ir net po jais.

„Meno portalas“ Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje veiks visą vasarą. Galerija įsikūrusi sostinės Mokytojų namuose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi