Naujienų srautas

Kultūra2017.05.31 13:57

Muzikiniame „Novus“ konkurse triumfavo lietuviai „Timid Kooky“

LRT.lt 2017.05.31 13:57

Antradienį menų fabriko „Loftas“ lauko terasoje vykusiame tarptautinio muzikos inkubatoriaus „Novus“ finale paaiškėjo daugiau nei du mėnesius ieškota geriausia Baltijos šalių grupė – ja tapo lietuvių trijulė „Timid Kooky“. Antrąją vietą užėmė estai „vonKuusk“, o trečiąją – latviai „Ezeri“.

Konkurse dalyvavusių grupių likimą finale sprendė kompetentinga komisija: muzikantai Dovilė Filmanavičiūtė-Miss Sheep, Victoras Diawara ir Vilius Alesius iš „Skamp“, Kęstas iš grupės „Deeper Upper“, būgnininkas Jonas Lengvinas, „Vilnius Temperature“ komandos narys Andrius Januta, muzikos grupių vadybininkai Vaidas Stackevičius, Aušra Kareniauskaitė ir Justas Čekuolis.

Pasak komisijos, visos į finalą patekusios grupėms buvo labai stiprios ir vertos finalo bei didžiųjų muzikos scenų. „Didžiajame „Novus“ finale šiemet varžėsi net penkios grupės įveikusius netrumpą kelią iki finalo: trys iš Lietuvos, viena iš Estijos ir viena iš Latvijos. Simboliška, kad pirmas tris vietas ir pasidalijo lietuviai, estai bei latviai. Džiaugiuosi, kad „Novus“ tapo tarptautiniu projektu ir vis daugiau dėmesio sulaukia kaimyninėse šalyse. Šiemet „Novus“ konkurse dalyvavę užsieniečiai buvo ypač stiprūs – labai muzikalūs, labai įdomūs ant scenos ir charizmatiški. Tai geras spyrys lietuviams – susipažinti su latvių ir estų muzikantais, pasidalyti savo patirtimis ir net išmokti vieni į iš kitų šio to naujo. Kitais metais „Novus“ bus dar stipresnis ir įvairesnis“, – pasakoja vienas menų fabriko „Loftas“ įkūrėjų ir „Novus“ organizatorių V. Diawara.

„Novus“ grupių konkurse triumfavę lietuviai „Timid Kooky“ buvo ne tik tituluoti geriausia grupe, bet ir gavo galimybę pasirodyti rugsėjo mėnesį vyksiančiame urbanistiniame muzikos ir menų festivalyje „Loftas Fest“. Taip pat grupei atiteko aštuonių valandų įrašų sesija profesionalioje „XooRec“ įrašų studijoje ir vaizdo klipo filmavimas pasirinktai dainai.

Komisiją vaikinai sužavėjo ne tik įtaigiais kūriniais, bet ir charizma, humoro jausmu. Po finalinio „Timid Kooky“ pasirodymo jų pergale  neabejojo nei konkurso vedėjas Benas Aleksandravičius iš grupės „ba.“, nei konkurso žiūrovai. Kaip paaiškėjo vakaro pabaigoje, komisijos nuomonė sutapo su klausytojų – visi vieningai nusprendė, kad grupė „Timid Kooky“ verta pirmos vietos ir didžiausių pasaulio scenų.

Prizais buvo apdovanoti ir antrosios bei trečiosios vietos „Novus“ nugalėtojai. Per plauką nuo pirmosios vietos likę estai „vonKuusk“ konkurse pripažinti antri ir jiems atiteko galimybė įrašyti dainą profesionalioje „Muzikos cecho“ įrašų studijoje. Trečioje vietoje atsidūrę latviai „Ezeri“, į konkursą Vilniuje atskridę iš trijų skirtingų pasaulio šalių, taip pat neliko nepastebėti – sužavėję komisiją ir „Vilnius Temperature“ komandos narius, jie sulaukė pasiūlymo nusifilmuoti „Vilnius Temperature“ klipe.

„Latvių grupė „Ezeri“ dar atrankos metu patraukė mūsų dėmesį savo moderniu psichodeliniu „Jeff Buckley“ skambesiu. Labiausiai sužavėjo įtaigūs gitaros ritminiai skambesiai, kurie mums išskirtinai egzotiški. Stebėjome, kaip grupė atsiskleidė pusfinalyje, o finale tiesiog darkart įrodė, kad jų muzika yra įdomi, o grupėms nariams labiausiai sekasi būti savimi. Tai ir lėmė mūsų pasirinkimą“, – pasakoja „Vilnius Temperature“ komandos narys Saulius Baradinskas. Jam pritaria ir Andrius Januta: „Mes norime filmuoti ne tik Lietuvos atlikėjus, todėl visada smagu sulaukti grupių iš užsienio. Per visus šių metų „Novus“ etapus teko išgirsti tikrai gerų grupių iš Latvijos ir Estijos.“

Finalines vietas užėmę estai „vonKuusk“ ir latviai „Ezeri“ taip pat pasirodys „Loftas Fest“ festivalyje. Be to, visos trys finalistų grupės vasarą gros ir „Vasaros terasoje“ rengiamame koncerte. Taip pat visos konkurse dalyvavusios grupės turės galimybę pasirodyti Palangos „LRT Opus“ scenoje „I love Palanga“ vasaros sesijoje.

„Novus“ – nemokamas tarptautinis įdomiausių Baltijos šalių grupių konkursas bei edukacinių seminarų apie muzikos industriją ciklas. Nuo balandžio pradžios menų fabrike „Loftas“ jau antrus metus vykęs projektas šiemet išsiskyrė itin stipriomis grupėmis ir tarptautine konkurencija – pirmą kartą grupių konkurse varžėsi ne tik lietuviai, bet ir latviai, estai.

Į „Novus“ konkurso finalą grupės pateko įveikusios ne tik talentingus varžovus ant scenos (konkurse iš viso kovėsi net 23 grupės visų iš trijų Baltijos šalių), bet ir sužavėjusios reiklios komisijos ausis, nes kiekvieną konkurso etapą lydėjo kompetentingų muzikos industrijos profesionalų komentarai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi