Kultūra

2017.05.30 22:38

Apdovanoti Lietuvos kino operatoriai

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.05.30 22:38

Išdalyti Lietuvos kino operatorių apdovanojimai „Ąžuolai“.

„Už subtilų filmo vaizdą ir sugebėjimą kūrybiškai sujungti meninius bei techninius sprendimus“, geriausio metų kino operatoriaus apdovanojimas „Ąžuolas“ įteiktas operatoriui Sauliui Lukoševičiui už darbą režisierės Albinos Griniūtės filme „Ateljė „Rojaus drabužiai“. Jam atiteko tūkstančio penkių šimtų eurų prizas.

„Gilės“ apdovanojimą ir 1000 eurų prizą už geriausią jaunojo kino operatoriaus darbą atsiėmė operatorius Jevgenijus Tichonovas už darbą savo filme „Šimtą kartų tvirtesni nei plienas“.

„Ąžuolu“ už kūrybinius gyvenimo pasiekimus pagerbta kino studija „Mėgėjas“ ir jos įkūrėjai Vitolis Laumakys ir Adolfas Morėnas.

Kėdainiuose 1962 metais įkurta studija „Mėgėjas“– viena pirmųjų mėgėjiško kino studijų Lietuvoje. Per penkis dešimtmečius čia buvo sukurta beveik šimtas trumpametražių filmų, o 2013 metais filmų kolekcija pripažinta nacionalinės reikšmės dokumentu ir įrašyta į UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ Lietuvos nacionalinį registrą. Apdovanojimą įteikė režisierius Audrius Antanavičius ir operatorius Eitvydas Doškus apie šią studiją sukūrę filmą „Mėgėjai“.

Operatorių dėkingumo prizas atiteko Audronei Trukanaitei – fotoprocesų, spalvotyros ir kino technologijos dėstytojai, išugdžiusiai ne vieną garsių kino operatorių kartą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.