Naujienų srautas

Kultūra2017.05.30 11:39

Antradienį „Lofte“ paaiškės geriausia Baltijos šalių grupė

LRT.lt 2017.05.30 11:39

Antradienį, gegužės 30 d., Vilniaus menų fabrike „Loftas“ įvyks tarptautinio muzikos inkubatoriaus „Novus“ finalas. „Novus“ – tai nemokamas tarptautinis įdomiausių Baltijos šalių grupių konkursas ir edukacinių seminarų apie muzikos industriją ciklas. Nuo balandžio pradžios menų fabrike „Loftas“ vykstantis projektas šiemet išsiskiria itin stipriomis grupėmis ir tarptautine konkurencija – pirmą kartą grupių konkurse varžosi ne tik lietuviai, bet ir latviai bei estai.

Įveikusios talentingus konkurentus (konkurse varžėsi net 23 grupės) ir reiklios komisijos komentarus, „Novus“ finale antradienį varžysis penkios grupės: 3 iš Lietuvos, 1 iš Estijos ir 1 iš Latvijos. Jūsų dėmesiui – pažintis su tais, kurie jau šiandien pretenduos tapti geriausiais Baltijos šalyse, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„vonKuusk“

Estų kolektyvas „vonKuusk“ garsėja šviežiu, išradingu ir klausytojus stebinančiu skambesiu. Grupę sudaro keturi nariai: Karlas Petti, Marvinas Mittas, Indrekas Mällo ir Karlas-Markusas Kohvas. Džiazo ir elektronikos improvizacijas scenoje gyvai kuriantys muzikantai, auditoriją nukels į magišką garsų pasaulį. Grupė ypatingą dėmesį skiria ne tik gyvai muzikai, bet ir vizualizacijoms. „Novus“ finale įveikę daugybę konkurentų, jie džiaugiasi pamažu atrandantys ir lietuvių klausytojų dėmesį.

„Timid Kooky“

„Timid Kooky“ grupę sukūrė dviese: Tomas ir Džiugas. Netrukus prie jų prisijungė Subičius. Labai ilgai galvoję, ką daryti su vokalais, nariai nusprendė dainuoti patys. „Tada nusipirkome mikrofonų, pradėjome dainuoti ir pagaliau tapome veikianti grupė“, – pasakoja grupės nariai. Nors jie savo muzikinį kelią pradėjo ne taip ir seniai, vaikinai jau mėgaujasi dideliu gerbėju būriu ir netgi pirmaisiais laimėjimais: šiemet konkurse ,,Garažas 17“ antrame pusfinalyje jie užėmė 1-ąją vietą.

„Noyus“

Kūrybinį kelią „Noyus“ pradėjo 2015 metais išleidęs pirmąjį savo kūrinį „Cocaine“. Vaikinas drąsiai improvizuoja, nebijo kūrybinių klajonių ir ieško netikėtų skambesių. Projekte „Hypnosis“ daugumą instrumentalų „Noyus“ sudarė iš gerai apgalvotų, tačiau muzikai neįprastų garsų, pavyzdžiui, mušimo į stalą ar trankomų durų. Šiame projekte galima išgirsti ir pirmuosius jo duetus su atlikėjomis Ükku ir Charlie Freckles iš Olandijos. Šiuo metu „Noyus“ atsakingai ir kruopščiai kuria naują albumą, kurio pagrindinis siekis bus išgauti kokybiška garsą ir sukurti skirtingas bei įdomias dainas.

„Ezeri“

Latviai „Ezeri“ – tai rygiečių kolektyvas, kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka solistas, gitaristas ir kompozitorius Mikelis Putninsas. 2016 metais „Ezeri“ jis pradėjo kaip solinį projektą – vienas pats keliavo po Italiją ir grojo gitara. Netrukus prie Mikelio prisijungė būgnininkas Krisjanis Bremssas ir bosistas Kristiansas Priekulis, todėl šiandien „Ezeri“ pristato kaip akustinis trio. Pasak vaikinų, jų muzika nepaiso jokių formulių ir taisyklių – kiekvienas kūrinys skamba vis kitaip. „Ezeri“ muziką įkvepia daugybė skirtingų žanrų – nuo eksperimentinės elektronikos iki folko ir nepriklausomų džiazo improvizacijų. Latvijos muzikos apdovanojimuose „Ezeri“ buvo nominuoti geriausio debiuto kategorijoje ir gimtinėje mėgaujasi ne tik gerbėjų, bet ir dideliu žiniasklaidos dėmesiu.

„Hill Top Sheep“

„Hill Top Sheep“ save pristato itin originaliai. Pasak grupės narių, jie yra lietuvių kilmės didikai, iškilę 2014 metų pradžioje ir vyraujantys Lietuvos Mažosios Kunigaikštystės – Vilniaus – kultūriniame gyvenime. „Hill Top Sheep“ tikina, kad jie yra alternatyviausia didikų giminė, jamm‘us skaičiuojanti tūkstančiais ir išlaikanti atskiras funko, regio bei sunkiojo roko artilerijas. „Hill Top Sheep“ giminė garsi skardžiabalsiu karaliumi Simonu Kazlausku, boso kardinolu Pijumi Braziu bei ritmo karvedžiu Roku Slavinsku. Didžioji dalis vertingų didikų kūrinių yra kilo iš impulsyvaus bei spontaniško patoso. Giminė du kartus dalyvavo Gatvės muzikos dienose, „Lofte“ vykusiame „Opus“ ir „Novus“ grupių konkursuose, dvejus metus iš eilės dalyvavo festivalyje ,,Atlantida“, improvizuotame renginyje ,,Kur nors“ bei fizikų dienų FiDi atidaryme.

Antradienį pirmą vietą laimėjusiai grupei atiteks ne tik galimybė įrašyti savo kūrinius profesionalioje įrašų studijoje, vaizdo klipo filmavimas, profesionalios fotosesijos, bet ir pasirodymas miesto festivalyje „Loftas Fest“. Įdomiausios grupės bus kviečiamos apšildyti „Lofte“ pasirodysiančias muzikos žvaigždes, taip pat turės galimybę groti Palangos „LRT OPUS“ scenoje „I love Palanga“ vasaros sesijoje ir „Vasaros terasoje“ Vilniuje.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Remia „LRT OPUS“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi