Naujienų srautas

Kultūra2017.05.31 09:40

G. Arlickaitė: lietuvių kinas pabaigė beprasmišką diskusiją

„Ką tik grįžome iš Kanų kino festivalio ir džiaugiamės lietuviškomis linijomis, kurios nuskambėjo ten. Šarūno Barto filmas „Šerkšnas“ buvo įtrauktas į oficialią paralelinę programą „Dvi režisierių savaitės“, pasirašyta sutartis su Lenkijos kino institutu. Be to, pagaliau raudonasis kilimas nutiestas ukrainiečių režisieriui Sergejui Loznicai, prie kurio filmo „Nuolankioji“ kūrimo prisidėjo ir Lietuva. Taigi lietuvių kinas pabaigė beprasmišką diskusiją, ar jis yra gyvas. Jis gyvasir gyvens“, – taip „Sidabrinės gervės“ nominantų pusryčiuose kalbėjo Lietuvių kino akademijos tarybos pirmininkė Gražina Arlickaitė.

Birželio 13-ąją bus įteikti „Sidabrinės gervės“ apdovanojimai, kuriuos gauti šiemet pretenduoja rekordinis skaičius – net 43 nominantai. Lietuvių kino akademijos tarybos pirmininkės teigimu, išaugęs kino kūrėjų skaičius rodo, kad lietuviškas kinas juda tinkama kryptimi.

„Tarp susirinkusių nominantų matau daug man brangių, jaunų, pažįstamų veidų. Taip pat džiaugiuosi matydama ir man dar nežinomų kūrėjų veidus. Lietuvių kinas keičiasi, keičiasi kartos, ateina nauji žmonės. Ką tik grįžome iš Kanų kino festivalio ir džiaugiamės lietuviškomis linijomis, kurios nuskambėjo ten. Šarūno Barto filmas „Šerkšnas“ buvo įtrauktas į oficialią paralelinę programą „Dvi režisierių savaitės“, pasirašyta sutartis su Lenkijos kino institutu. Be to, pagaliau raudonasis kilimas nutiestas ukrainiečių režisieriui Sergejui Loznicai, prie kurio filmo „Nuolankioji“ kūrimo prisidėjo ir Lietuva. Taigi lietuvių kinas pabaigė beprasmišką diskusiją, ar jis yra gyvas. Jis gyvas ir gyvens“, – tikino G. Arlickaitė.

Nominantų pusryčiuose dalyvavo ir apdovanojimų globėjo premjero Sauliaus Skvernelio patarėja Unė Kaunaitė. „Sveikinu, kad čia esate. „Sidabrinės gervės“ per dešimt metų sukūrė tokį vardą, kad vien atsirasti nominantų sąraše yra beprotiškai didelis pasiekimas. Tai rodo, kad kiekvieno iš jūsų darbas yra vertinamas, nesvarbu, kas taps nugalėtojais. G. Arlickaitė teigė, kad kinas jaunėja. Aš su ja sutinku, man ramu dėl kino ateities. Šįryt, darkart skaitydama nominantų sąrašą, atradau pažįstamų pavardžių iš „Skalvijos“ kino akademijos, kurią ir pati baigiau.

Kiekvienas, susidūręs su kino pasauliu, žino, kaip sunku ir brangu yra kurti kiną. Kino kūrėjai daug daugiau energijos išleidžia ieškodami finansavimo ir būdų, kaip tą filmą sukurti, nei kurdami savo idėjas. Tačiau su šia problema susiduria ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio kūrėjai. Linkiu, kad bendrų kino bendruomenės pusryčių būtų kuo daugiau, ir kad jų metu ne tik džiaugtumėtės nuveiktais darbais, bet ir megztumėte naujas pažintis, kurtumėte naujus projektus“, – kalbėjo U. Kaunaitė.

Kino bendruomenės susibūrimu džiaugėsi ir režisierius Andrius Blaževičius, kurio filmas „Šventasis“ šiemet pretenduoja net į 11 Lietuvos kino akademijos apdovanojimų, tarp kurių – Geriausio pilnametražio vaidybinio kino filmo, Geriausio režisieriaus darbo, Geriausio operatoriaus darbo, Geriausio montažo režisieriaus darbo ir kitos kategorijos.

„Kino bendruomenė susirenka ne taip jau dažnai, pats pirmą kartą dalyvauju „Sidabrinės gervės“ nominantų pusryčiuose, man labai malonu. Būti čia man reiškia labai daug, nes šiemet pristatyta daug stiprių ir sėkmingų įvairiuose festivaliuose dalyvavusių filmų. Svajojau ir norėjau, kad mano filmas susilauktų tokios sėkmės, kokia džiaugiuosi dabar. Labai linkiu, kad Lietuvoje atsirastų kuo daugiau autorinio kino. Jei jo bus žymiai daugiau, neišvengiamai gerės ir jo kokybė, ir galbūt kada nors turėsime savo Kanų kino festivalį“, – svarstė režisierius.

Jubiliejiniai kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė“ vyks birželio 13 d. Vilniaus kongresų rūmuose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi