Kultūra

2017.05.29 09:32

Kanų kino festivalio pagrindinį apdovanojimą pelnė švedų satyra „Aikštė“

BNS2017.05.29 09:32

Meno pasaulį pašiepianti švedų kino satyra „Aikštė“ (The Square) sekmadienį laimėjo 70-ojo Kanų kino festivalio pagrindinį apdovanojimą – „Auksinę palmės šakelę“.

Šis nuotaikingas filmas, taip pat išjuokiantis perdėtą politinį korektiškumą, sulaukė palankių vertinimų, bet jo režisierius Rubenas Ostlundas akivaizdžiai nesitikėjo pelnyti aukščiausią apdovanojimą.

„O, dieve! O, dieve!“ – sušuko jis, užšokęs ant scenos.

Ši jo reakcija pralinksmino žiūrovus.

2014 metais R. Ostlundas laimėjo Kanų festivalio žiuri prizą naujų talentų programoje „Ypatingasis žvilgsnis“ („Un Certain Regard“) už filmą „Nenugalima jėga“ (Force Majeure).

„Aikštėje“ pagrindinius vaidmenis sukūrė Dominicas Westas, Elisabeth Moss ir Claesas Bangas.

C. Bangas suvaidino meno muziejaus kuratorių, įrengusį instaliaciją „Aikštė“, kviečiančią praeivius altruistiniams darbams.

Tačiau dėl savo neapdairios reakcijos į telefono vagystę šis gerbiamas dviejų vaikų tėvas įtraukiamas į gėdingas situacijas.

Geriausia 2017-ųjų Kanų kino festivalio aktorė – Diane Kruger

Tuo metu Holivudo žvaigždė Diane Kruger (kilusi iš Vokietijos) sekmadienį buvo pripažinta geriausia Kanų kino festivalio aktore už motinos, praradusios savo šeimą per neonacių išpuolį, vaidmenį filme „Iš niekur“ (Aus dem Nichts).

Priimdama apdovanojimą D. Kruger sakė esanti „perpildyta emocijų“. Ji padėkojo filmo režisieriui – turkų kilmės vokiečiui Fatihui Akinui – ir vadino jį savo broliu.

Geriausias 2017-ųjų Kanų kino festivalio aktorius – Joaquinas Phoenixas

JAV kino žvaigždė Joaquinas Phoenixas pelnė geriausio aktoriaus titulą 70-ajame Kanų kino festivalyje už psichologinę traumą patyrusio samdomo žudiko vaidmenį filme „Iš tiesų tavęs niekuomet čia nebuvo“ (You Were Never Really Here).

Šis prisiekęs vegetaras atsiprašė, kad per didžiausio pasaulyje kino festivalio tviskančią ceremoniją vilki sportinį kostiumą.

„Aš nedėviu odos“, – aktorius paaiškino žiūrovams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt