Naujienų srautas

Kultūra2017.05.26 13:46

Kino centre – specialus „Sidabrinės gervės“ nominantų ciklas

LRT.lt 2017.05.26 13:46

Lietuvių kino akademijos „Sidabrinė gervė“ ceremonija, kurioje paaiškės metų geriausieji, įvyks birželio 13 d. Belaukiant iškilmingos šventės, žiūrovai kviečiami nominantų filmus pamatyti kino ekrane. Birželio 3–12  d. „Skalvijos“ kino centre bus parodytas specialiai šiai progai sudarytas ciklas „Lek gervė, lek gervelė“. 

„Likus savaitei iki apdovanojimų, mes nusprendėme surengti nominuotų filmų peržiūras ir apžvelgti, kas praėjusiais metais buvo sukurta Lietuvoje. Į programą planavome įtraukti „Sidabrinėms gervėms“ nominuotus pilnametražius vaidybinius ir dokumentinius  filmus. Deja, ne visus iš jų pavyks parodyti žiūrovams. Filmai „Šventasis“ (rež. Andrius Blaževičius) ir „Kartą Rytų Europoje“ (rež. Igor Cobileanski) Lietuvos kino teatrus pasieks tik rugsėjo mėnesį“, – pasakojo „Skalvijos“ kino centro programos koordinatorė Sonata Žalneravičiūtė.

Anot „Skalvijos“ kino centro direktorės Vilmos Levickaitės, kino centras jaučia pareigą užtikrinti galimybę pamatyti svarbiausius praėjusių metų lietuviško kino darbus ir tokiu būdu susidaryti pamatuotą nuomonę apie jo raidą ir meninį lygį.

Specialus „Sidabrinės gervės“ nominantų ciklą pradės birželio 3 d. Donato Ulvydo filmu „Emilija iš Laisvės alėjos“, nominuotu net 9 kategorijose. Kitą dieną, birželio 4 d. bus rodomas kino teatruose žiūrimumo rekordus sumušęs „Zero 3“ (rež. Emilis Vėlyvis), su kitais filmais besivaržantis metų geriausio montažo režisieriaus darbo ir metų geriausio režisieriaus darbo nominacijose. Birželio 6 d. žiūrovai turės progą išvysti „Senekos dieną“ (rež. Kristijonas Vildžiūnas), kuris Lietuvos „Oskarų“ atrankos komiteto sprendimu buvo išrinktas siekti apdovanojimo užsienio filmų kategorijoje, o birželio 8 d. – „Amžinai kartu“ (rež. Lina Lužytė), dėl apdovanojimų besivaržantį 9 nominacijose.

Birželio 9 ir 10 dienomis žiūrovai bus kviečiami pamatyti filmus, pretenduojančius į geriausio lietuviško dokumentinio filmo titulą – „Moteris ir ledynas“ (rež. Audrius Stonys) ir „Ateljė „Rojaus drabužiai“ (rež. Albina Griniūtė). Lietuvos kino ekranuose mažai rodytas „Ateljė „Rojaus drabužiai“ neseniai vykusiame Vilmos Zsigmond kino festivalyje, Vengrijoje, pelnė net du apdovanojimus. Filme pasakojama apie penkis Suomijos salyno gyventojus, jų požiūrį į gyvenimą ir mirtį. Jį penkerius metus kūrė tarptautinė komanda iš Lietuvos, Estijos ir Suomijos.

Kitaip nei ankstesniais metais, šiemet vertinimams pirmą kartą buvo pateikti ir bendros gamybos filmai, kurie taip pat varžysis dėl „Sidabrinių gervių“. Birželio 7 d. žiūrovai bus kviečiami pamatyti bendrą Lietuvos ir Latvijos gamybos filmą „Pelenų sanatorija“ (rež. Davis Simanis), birželio 11 d. – trijų Baltijos šalių gamybos filmą „Apsimetėliai“ (rež. Vallo Toomla), kuris Lietuvos žiūrovams buvo pristatytas „Kino pavasaryje“, o birželio 12 d. bus parodytas Norvegijos, Lietuvos ir Lenkijos bendros gamybos animuotos dokumentikos filmas „Žmogus, kuris mokėjo 75 kalbas“ (rež. Anne Magnussen, Pawelas Debskis).

Lietuvos nacionalinio kino ir televizinio kino apdovanojimus „Sidabrinė gervė” kasmet inicijuoja Lietuvių kino akademija, siekdama skatinti, vystyti ir motyvuoti Lietuvos filmų kūrimą, įvertinant ir pagerbiant lietuvių kino autorius ir kūrėjus. O pasižiūrėjus ciklo „Lek gervė, lek gervelė“ filmus, galbūt bus įdomiau sirgti dėl, žiūrovų nuomone, geriausiųjų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi