Kultūra

2017.05.25 11:54

„Kaunas photo“ kvies į unikalią povandeninę parodą baseino dugne

LRT.lt 2017.05.25 11:54

XIV-asis tarptautinis fotomeno festivalis „Kaunas Photo“, savo programoje tyrinėjantis vandens temą, surengs tikrą fotografijos šventę ir pakvies net į dviejų fotografijos parodų atidarymus. 

Birželio 1-ąją, 18 val., Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus M. Žilinsko dailės galerijoje bus atidaryta grupinė autorių paroda „Pliažo sezonas“. Nuo 20 val. šventinis šurmulys tęsis Girstučio baseine, kur vyks unikalus povandeninės fotografijų parodos atidarymas. Renginio metu 1,3–1,8 m. gylyje po vandeniu bus eksponuojama jaunosios kartos fotožurnalistės, keliautojos ir nardymo ekspertės Bertos Tilmantaitės paroda „Iš vandens“.

Parodoje „Pliažo sezonas“ bus pristatoma vienuolikos autorių kūryba: Massimo Vitali (Italija) paplūdimių žmogiškieji peizažai, Kirillo Golovchenkos (Ukraina-Vokietija) „Atostogos“, Tado Černiausko (Lietuva) „Komforto zona“, Turi Calafato (Italija) „Diena paplūdimyje. Sicilijos vasara“, Celine Diais (Prancūzija) „Vaizdas į jūrą“, Martono Kallai (Vengrija) „Solotvinas - sūrus sapnas“, Krzysztofo Racono (Lenkija) „Zakžovekas“, Bertos Tilmantaitės (Lietuva) „Indijos bangomis“, Emily Wabitsch (Vokietija-Bangladešas) „Iš „Koks“ paplūdimio, su meile“, Jashimo Salamo (Bangladešas) „Gyvenimas iš laivų kapinyno“, Francois Marmiono (Prancūzija-Jungtinė Karalystė) „Sumautos atostogos“.

Fotografijų ekspozicija, kurią sudarys trys dalys, lankytojus nustebins ne tik efektingais ir didelių formatų kūriniais bei jų pateikimo formomis, tačiau ir netikėtais paplūdimio siužetų posūkiais. Parodos kuratorius Mindaugas Kavaliauskas teigia, kad galerijos architektūrinė erdvė puikiai atitinka parodos nuotaikų kaitą ir parodos struktūrines dalis – šviesiąją, pereinamąją ir tamsiąją.

Girstučio baseine „Kaunas Photo“ festivalis kvies kartu atšvęsti maudymosi sezono pradžią unikalios parodos, kuri bus eksponuojama po vandeniu, atidarymu. Renginio lankytojai bus kviečiami atsigaivinti baseine, po vandeniu stebėti B.Tilmantaitės fotografijų darbų seriją „Iš vandens“, atsinešti veiksmo kameras ar povandeninės fotografijos įrangą, kurti povandenines fotosesijas. Šventinę renginio atmosferą palaikys didžėjaus muzika ir eksponuojamų fotografijų istorijų pristatymai.

Baseino dugne eksponuojamos B. Tilmantaitės fotografijos užfiksuotos trijuose Pasaulio žemynuose: Pietų Amerikoje, Afrikoje ir Azijoje, pasakoja apie žmonių gyvenimą sąlytyje su vandeniu ir iš jo. Fotografijose paliečiamos jautrios gamtosaugos, ekologijos, vandens svarbos bendruomenių gyvenime, vandens telkinių likimo, temos. Renginio metu darbų autorė pristatys ne tik savo kūrybą, bet taip pat papasakos apie savo keliones su jūros klajokliais Malaizijoje, supažindins su Kinijos sostine tekančios Jundinhės upės ir didžiausio Afrikoje esančio Viktorijos ežero likimais.