Kultūra

2017.05.24 11:48

Koncerte „Africa night“ pasirodys pasaulinio garso muzikos meistrai

LRT.lt2017.05.24 11:48

Kartą per metus Vilnius neria į galingą afrikietiškų ritmų sūkurį. „Africa night“ – trečią kartą sostinėje rengiamas įspūdingas šou, kuriame pasirodys pasaulio garso afrikietiškos muzikos atlikėjai. Renginys šiemet atskleis neįtikėtinai turtingą Vakarų Afrikos muzikos paletę, teigiama pranešime spaudai.

Dešimt skirtingų autentiškų instrumentų ir gausus būrys atlikėjų iš Dramblio Kaulo Kranto, Burkino Faso, Senegalo, Airijos, Lenkijos ir Lietuvos susivienys unikaliam muzikos ir šokių projektui, kuriame tradiciniai afrikietiški ritmai pinami su šiuolaikinėmis aranžuotėmis. Galingą populiariausio Afrikos būgno – djembe – skambesį keičia stulbinamai švelni balafono melodija, sceną drebinanti muzikos vibracija atgimsta ypatingą prasmę turinčiuose šokėjų judesiuose – ir visi barjerai išnyksta pasaulį kerinčioje Vakarų Afrikos muzikos tradicijoje. „Šį kartą kviečiame atrasti kitokią afrikietišką muziką, kuri gali būti melodinga ir švelni, bet visuomet savyje turinti galingą saulės ir gyvenimo džiaugsmo užtaisą“, – teigia projekto iniciatorius, perkusijos studijos „Afrikos būgnai“ įkūrėjas Gediminas Mačiulskis.

Ypatingi šio projekto svečiai – Afrikos kultūros ambasadoriai ir pasaulyje pripažinti meistrai:  talentingasis bei charizmatiškasis šokėjas ir choreografas Oumaras Ouattara iš Dramblio Kaulo Kranto bei djembe ir balafono virtuozas Adama Bilorou Dembele iš Burkino Faso. Šiandien, kai afrikietiška muzika itin domina Vakarų pasaulį, šie du atlikėjai tampa geidžiami bet kurioje šalyje, o Lietuvoje jiedu pasirodys pirmą kartą.

„Šokis – mano gyvenimas“, – sako O. Quattara, scenoje pavergiantis žiūrovus talentu bei atsidavimu muzikos ir šokio sintezei. A. Bilorou Dembele – muzikantas, meistriškai valdantis gausybę tradicinių afrikietiškų instrumentų, yra kilęs iš griotų (Vakarų Afrikos muzikantų dinastijos) šeimos. Jis ankstyvoje jaunystėje tapo Burkino Faso ir Dramblio Kaulo Kranto nacionalinių kolektyvų solistu, o šiandien kartu groja su garsiausias šios muzikos atstovais pasaulyje – Mamady Keita, Seckou Keita ar Toumani Diabate, o taip pat sukūrė unikalų djembe ir bosinės gitaros duetą su žymiausiu pasaulio bosistu Marcusu Milleriu.

Pirmą kartą Lietuvos scenoje pasirodys ir senegalietis, taip pat iš griotų šeimos kilęs Ablaye Badji, degantis muzikine aistra skirtingiems ir gilias tradicijas Senegale turintiems instrumentams: jo rankose griausmingai suskamba „uždegančiu“ būgnu vadinamas sabaras, svajingai švelniais garsais prabyla romantiškoji kora.

Kartu su A. Badji į ‚Africa night“ projektą atvyksta etno džiazo grupė „Friends of Jean“. Tai – penki afrikietiškos muzikos įkvėpti muzikantai iš Senegalo, Airijos ir Lenkijoje žinomi ir kaip populiaraus kolektyvo „CBB Ensemble“ dalis. Jie tapo akivaizdžiu pavyzdžiu, kad muzika neturi tautybės ir sienų, o pagarba ir tolerancija kitoms kultūros gali nuvesti į nuostabius gyvenimą keičiančius atradimus.

„Africa night“ vyks Vilniuje, Mokytojų namų kiemelyje, Vilniaus g. 39, gegužės 26 d. 20 val. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.