Kultūra

2017.05.23 21:15

Panevėžio J. Miltinio dramos teatro vadovas kaltinamas priekabiavimu

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.05.23 21:15

Aktorė Erika Račkytė kaltina Panevėžio J. Miltinio dramos teatro vadovą, režisierių Liną Zaikauską seksualiniu priekabiavimu.

Aktorė į policiją kreipėsi kovą, tačiau iš policijos gavo atsakymą, kad tyrimas nebus pradėtas dėl įkalčių stokos. Tada E. Račkytė kreipėsi į prokuratūrą, jau pateikdama, anot jos, ir priekabiavimo įrodymus, tačiau ir prokuratūra pradėti tyrimą atsisakė.

„Kadangi atsitko taip, kad net prokuratūra negalėjo padėti, reikėjo imtis to, ko labiausiai nenorėjau ir labiausiai vengiau, tai yra viešumas. Tokiu atveju mane pati Kultūros ministerija susirado. Aš būčiau kreipusis, bet man tuo metu buvo svarbu mokslus pabaigti. Ministerija pasisūlė padėti, aš parašiau prašymą, daviau įrodymus ir, suprantu, grupė daro tyrimą“, – pasakoja E. Račkytė.

Kultūros minsiterija teigia, kad sieks maksimaliai objektyviai, išklausant visų pusių argumentus, ištirti aktorės pareiškimą.

„Kultūros ministerija sudarinėja tyrimo komisiją ir šitą atvejį bandys ištirti. Jeigu tas faktas pasitvirtintų, tai galėtų būti traktuojama kaip šiurkštus darbo pažeidimas pagal darbo kodeksą“, – sako kultūros viceministras Audronis Imbrasas.

Režisierius Linas Zaikauskas situaciją komentuoti atsisakė teigdamas, kad Panevėžio apskrities policijos komisariatas nenustatė jokių veiksmų ir nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl įrodymų stokos, taigi, jis neturi ką pridurti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.