Naujienų srautas

Kultūra2017.05.22 15:26

Muzikos inkubatorius „Novus“ kviečia į paskutinį pusfinalį

LRT.lt 2017.05.22 15:26

Gegužės 23 d. menų fabrike „Loftas“ įvyks antrasis beveik du mėnesius trukusio tarptautinio muzikos inkubatoriaus „Novus“ pusfinalis. Įveikusios talentingus konkurentus (iš viso konkurse varžėsi net 23 grupės) ir reiklios komisijos komentarus, pirmajame „Novus“ pusfinalyje varžysis net šešios grupės: trys iš Lietuvos ir trys iš Estijos.

Jūsų dėmesiui – pažintis su tais, kurie antradienį pretenduos patekti į didįjį „Novus“ finalą ir tapti geriausiais Baltijos šalyse, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„vonKuusk“

Estų kolektyvas „vonKuusk“ garsėja šviežiu, išradingu ir klausytojus stebinančiu skambesiu. Grupę sudaro keturi nariai: Karlas Petti, Marvinas Mittas, Indrekas Mällo ir Karlas-Markusas Kohvas. Džiazo ir elektronikos improvizacijas scenoje gyvai kuriantys muzikantai, auditoriją nukelia į magišką garsų pasaulį. Grupė ypatingą dėmesį skiria ne tik gyvai muzikai, bet ir vizualizacijoms. „Novus“ finale įveikę daugybę konkurentų, jie džiaugiasi pamažu atrandantys ir lietuvių klausytojų dėmesį.

„The Boondocks“

Indie roko muziką kuriantys estai „The Boondocks“ scenoje jau šeštus metus. Gimtojoje Estijoje apdovanoti daugybe prizų, jie neslepia, kad jų muzikai didžiausią įtaką daro labai skirtingi muzikos stiliai: nuo britpop iki post-punk, 90-ųjų hip-hop'o ir ritmenbliuzo. Akustiškai grojantis kolektyvas tikina, kad jų muzika puikiai tiktų ir kelionei Amerikos greiteliais, ir Rusijos kabarete. Įkvepiantys dainų tekstai ir tamsūs retro atmosferos skambesiai – vizitinė estų kortelė, neleidžianti jų sumaišyti su niekuo kitu.

„Etnosfäär“

Tretieji pusfinalio dalyviai – estai „Etnosfäär“. Muzikantų trio kuria magišką atmosferą, jungdami tris muzikinius stilius: folką, džiazą ir elektroniką. Drąsiai derindami akustinius garsus su elektronika „Etnosfäär“ žaidžia pagal savo pačių taisykles ir jiems puikiai sekasi. Scenoje debiutavę pernai jie sparčiai užkariauja ne tik estų ausis, bet dabar jau ir lietuvių širdis.

„Timid Kooky“

„Timid Kooky“ grupę sukūrė dviese: Tomas ir Džiugas. Netrukus prie jų prisijungė Subičius. Labai ilgai galvoję, ką daryti su vokalais, nariai nusprendė dainuoti patys. „Tada nusipirkome mikrofonų, pradėjome dainuoti, ir pagaliau tapome visiškai veikianti grupė“, – pasakoja grupės nariai. Nors jie savo muzikinį kelią pradėjo ne taip ir seniai, vaikinai jau mėgaujasi dideliu gerbėjų būriu ir netgi pirmaisiais laimėjimais: šiemet konkurse ,,Garažas 17“ antrame pusfinalyje jie užėmė 1-ąją vietą.

„Petunija“

„Petunija“ – vokalistė ir dainų autorė, nuo 2011 metų koncertuojanti su įvairiais elektronikos ir folk muzikos kolektyvais. 2016 metų pradžioje ji debiutavo su soliniu singlu „Tomorrow“, kuris nuvedė iki nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos trečiojo etapo. Šiuo metu „Petunija“ skamba elektropop/alternativepop muzikos spalvomis.

„Ingaja“

„Ingaja“ – indie muzikos atlikėja ir dainų autorė iš pajūrio, ne vienerius metus renkanti savo muzikinį bagažą dalyvaudama įvairiuose projektuose ir renginiuose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Savitas muzikinis stilius susideda iš tamsių, gilių, sodrių ir nepamatuoto liūdesio skambesių. „Ingaja“ kūryba – neįpareigojanti, o dainų tekstai nostalgiški ir su potekste. 2016 metų paskutiniame ketvirtyje „Ingaja“ išleido du singlus, o 2017 metų vasarį išleido ir pristatė debiutinį EP formato albumą „Darkness“. Viena iš albumo dainų buvo transliuota BBC radijo stotyje. „Ingaja“ savo dainomis nori paskatinti žmones leistis į savęs ieškojimus, atsikratyti visuomenės stereotipų ir pripildyti sielą gilesniais dalykais.

Antrasis „Novus“ pusfinalis vyks antradienį, gegužės 23 d., o didysis finalas, kuriame ir paaiškės geriausias – gegužės 30 d. Visi „Novus“ renginiai yra nemokami.

Muzikos inkubatoriaus „Novus“ pabaigoje iš visų konkurse dalyvavusių grupių bus išrinkta viena geriausia. Jai atiteks ne tik galimybė įrašyti savo kūrinius profesionalioje įrašų studijoje, vaizdo klipo filmavimas, profesionalios fotosesijos, bet ir pasirodymas miesto festivalyje „Loftas Fest“. Įdomiausios grupės bus kviečiamos apšildyti „Lofte“ pasirodysiančias muzikos žvaigždes, taip pat turės galimybę groti Palangos „LRT Opus“ scenoje „I love Palanga“ vasaros sesijoje ir „Vasaros terasoje“ Vilniuje.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, remia LRT OPUS.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi