Kultūra

2017.05.21 12:24

W. Wenderso filme popiežius kalbės apie imigraciją ir klimato pokyčius

BNS2017.05.21 12:24

Naujame Oskarui nominuoto režisieriaus Wimo Wenderso dokumentiniame filme Popiežius Pranciškus prieš kamerą pasakos apie savo mintis, Kanų kino festivalyje pranešė jo rėmėjai.

Filme „Žmogus, besilaikantis žodžio“ iš Argentinos kilęs pontifikas atsakinės į klausimus iš viso pasaulio, o JAV prodiuserių bendrovė „Focus Features“ filmą vadina „pirmuoju, kuriame popiežius kreipsis tiesiai į žiūrovus ir kalbės įvairiomis temomis, pavyzdžiui, apie ekologiją, imigraciją, vartotojiškumą ir socialinį teisingumą“.

Vokietis W. Wendersas, nominuotas trims Oskarams, taip pat ir už dokumentinį filmą „Buena Vista Social Club“ apie kubietišką muziką, teigė, kad Pranciškus yra „gyvas pavyzdys žmogaus, atsakančio už savo žodžius“.

„Mūsų filme jis tiesiai, atvirai ir spontaniškai kreipiasi į žiūrovą, – pažymi W. Wendersas. – Bendradarbiaudami su Vatikanu, turėjome privilegiją mėgautis keliomis ilgomis audiencijomis su Popiežiumi Pranciškumi“.

Filme rodomi archyviniai Vatikano kadrai apie Pranciškaus keliones aplink pasaulį ir jo interviu.

Telegeniškasis popiežius, postą perėmęs iš 2013 m. atsistatydinusio Benedikto XVI, noriai ėmėsi migracijos reikalų ir nuolat kalbėjo apie kapitalizmo problemas bei būtinybę kovoti su klimato kaita.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.