Kultūra

2017.05.21 09:00

Klaipėdoje – dieninis ir naktinis laivų paradas

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.05.21 09:00

Tradiciškai laivybos sezono pradžią Klaipėda pasitinka laivų paradu, tačiau šiemet jų – net du: vienas vykęs dieną, o kitas – vakare.

Vasaros sezoną pradedanti Klaipėda miesto gyventojus ir svečius pakvietė į gausybę renginių. Tradiciškai daug žiūrovų šią dieną pritraukia laivų paradas. Šiemet – jau aštuntasis.

„Europos Komisijos sprendimu gegužės 20-oji visoje Europoje yra minima kaip Europos jūros diena. Ja siekiama atkreipti dėmesį į įvairiausias ekologines problemas, kurios yra susijusios su jūromis, su vandens telkiniais“, – sakė VšĮ „Klaipėdos šventės“ vadovas Romandas Žiubrys.

Šiųmetė naujovė – laivų paradas dieną ir naktį. Pirmą kartą Danės upėje vyko irklinių valčių, kanojų, baidarių ir irklenčių upės paradas, pritraukęs daugiau kaip šimtą dalyvių su pusšimčiu transporto priemonių.

Į vakarinį laivų paradą, sukviečiantį gausybę žmonių, užsiregistravo beveik 40 laivų, tačiau įprastai šviesų girliandomis pasipuošusių laivų virtinė Kuršių mariose nusidriekia gerokai ilgesnė. Po to marias nušvies įspūdingas fejerverkas.

Plačiau apie laivų paradą žiūrėkite Marijos Gabrienės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt