Kultūra

2017.05.20 21:16

R. Varnaitės 90-ojo jubiliejaus šventė: 400 svečių sveikinimai ir filmo premjera

Šie metai Lietuvos kino ir teatro legendai Reginai Varnaitei – ypatingi. Gegužės 19-ąją jai sukako 90 metų, o scenoje aktorė mini jau 65 metus. Kai tokia didelė šventė, paminėti būtina ne tik su artimaisiais, bet ir su ištikimiausiais gerbėjais, kolegomis. Tad šeštadienio vakarą Nacionaliniame Kauno dramos teatre surengtame šventiniame renginyje R.Varnaitę sveikino 400 svečių būrys.

Penktadienį pasipylę 90-ojo gimtadienio sveikinimai, netilo ir visą šeštadienį. Tik šeštadienio vakarą jie skambėjo ir nuo Kauno dramos teatro Didžiosios scenos, kur vyko dviguba Reginos Varnaitės šventė.

Kone 400 svečių, tarp kurių ir aktorės šeimos nariai, kolegos, teatros elitas, atvyko Reginos pasveikinti su gražiu jubiliejumi. Visi jie buvo nešini tik gražiausiais linkėjimasi – dar prieš šventę buvo paprašyta gėlių ar dovanų nenešti, o prisidėti prie rengiamos knygos apie aktorių Reginos Varnaitės ir Vytauto Eidukaičio kūrybą.

Čia ji atrodė kaip tikra karalienė – tuščioje scenoje buvo pastatytas tik krėslas ir staliukas su gėlių puokšte, tačiau aktorei daugiau nieko ir nereikėjo – ji tiesiog švytėjo. Kiekvienas užlipęs garsiai pasveikinti Reginos su švente buvo jos apdovanotas šiltu apkabinimu bei publikos aplodismentais.

Vakaro svarbiausias akcentas – Kauno dramos teatre buvo pristatyta ir kino juosta, skirta vakaro šeimininkės garbei – tai LRT dokumentinis filmas „Laimė būti kartu“.

Tačiau tuo gimtadienis nesibaigia – po filmo premjeros R.Varnaitė vyks vakarieniauti su savo artimiausiais žmonėmis. Dėl jubiliejaus specialiai į Lietuvą iš Olandijos parskrido anūkai, penki proanūkiai, kurių mažiausiam šiandien – vos metai.

Apie filmą

Prie praėjusių metų rudenį pradėto kurti filmo dirbo gausi kūrybinė komanda – operatorius Egidijus Povilaitis, garso režisierius Algimantas Apanavičius, montažo režisierė Janina Sabeckienė, prodiuseris Saulius Vosylius, filme skamba kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus muzika.

Filme gausu fragmentų iš įvairių spektaklių, R.Varnaitė dalijasi mintimis apie ryškiausius per savo karjerą sukurtus vaidmenis, išsako savo požiūrį į praeitį ir dabartį, prisimena vyrą ir scenos partnerį, talentingą aktorių Vytautą Eidukaitį.

Prisiminimais apie darbą kartu su R.Varnaite dalijasi ir daugybė jos kolegų, scenos bendražygių, tarp jų – režisieriai Jonas Jurašas, Gytis Padegimas, Saulius Vosylius, dramaturgas Kazys Saja, aktorius Egidijus Stancikas, kompozitorius Giedrius Kuprevičius, prelatas Vytautas Steponas Vaičiūnas, profesorius Vytautas Landsbergis.

Šeštadienį R.Varnaitės artimiesiems ir teatro elitui pristatytą filmą jau kitą dieną galės išvysti ir televizijos žiūrovai. LRT iškart po vakaro žinių rodys „Laimė būti kartu“ premjerą televizijoje.