Naujienų srautas

Kultūra2017.05.19 18:39

Kauno mažasis teatras prijungiamas prie Kamerinio

BNS 2017.05.19 18:39

Kauno miesto savivaldybė planuoja Kauno mažąjį teatrą prijungti prie Kauno kamerinio teatro.

Dėl šio sprendimo savivaldybės taryba apsispręs artimiausiame posėdyje.

„Kaunui turėti du mažus kamerinius teatrus yra nelogiška. Geriau vienas, tačiau stiprus ir kokybiškus spektaklius gebantis kurti teatras, kadangi tiek komercinių, tiek nekomercinių teatrų grupių Kaune netrūksta, o konkurencija yra milžiniška“, – savivaldybės pranešime spaudai teigia Kauno savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjas Albinas Vilčinskas.

Prieš tris mėnesius Mažajame teatre pradėjusi dirbti direktorė Rita Malakienė pripažįsta, jog užduotis prikelti apmirusį teatrą pasirodė neįgyvendinama.

„Dėl lėšų trūkumo tiek patalpos, tiek techninė dalis atrodo apgailėtinai. Taip pat radau tik kelis spektaklius – tris vaikiškus ir tris suaugusiems, kas yra nepakankama teatrui gyvuoti“, – teigė R. Malakienė.

Pasak savivaldybės, teatras neturi nuolatinės kūrybinės komandos, todėl reorganizacijos metu darbo neteks direktorius, buhalterė, administratorė ir kasininkė.

Pasak A. Vilčinsko, ateityje įvairius vaidinimus bei meninius projektus norima perkelti į skirtingas kultūrines erdves ir įstaigas, tokias kaip Kauno menininkų namai, Tautos namai, „Girstutis“, Kamerinis teatras, bibliotekos, muziejai, Romuvos kino teatras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi