Kultūra

2017.05.18 16:19

Atominiame Švedijos reaktoriuje eksponuojama personalinė lietuvio Das Vegas paroda

LRT.lt2017.05.18 16:19

Erdvėje, žyminčioje Švedijos pirmuosius žingsnius atominiame amžiuje ir tvirtas ambicijas atominėje srityje, buvo atidaryta lietuvių menininko Das Vegas personalinė paroda. Eksperimentams baigintis atominis reaktorius buvo uždarytas, o patalpos pritaikytos meno projektams eksponuoti. Miesto centre paslėpta požeminė erdvė yra unikalus objektas, kurio pagrindiniai akcentai tapo menininko specifinio vietos meno projekto instaliacijos dalimi, teigiama pranešime spaudai.

Paroda „Frozen Fraction“ yra dalis didesnio „Meno vertė“ projekto dalis, kuris tyrinėja kūrybos industrijos ideologijos ir jos kritikos, siekiančios išlaisvinti patirtį, sankirtą.

Menininkas ieško sintezės tarp dviejų priešingų vertybinių paradigmų – meno kaip vartojimo objekto ir meno kaip estetinės vertybės. Kartais šių skirtingų pasaulių verčių skalės susipina.

Parodoje menininkas rodo daugybę projekcijų, kurios darniai įsilieja į buvusio atominio reaktoriaus erdves. Per skaitinę estetiką menininkas ne tik užpildo ir taip jau skaitmenizuotą erdvę, bet ir praplečia jos vietinį kontekstą. Kvestionuojama meno vertė ir skaitmeninins pasaulis susilieja į vieną darinį, kuris atsiveria per interaktyvią instaliaciją, dokumentinį filmą, užšaldytus skaitmeninius ir tapybinius artefaktus bei eksponuojamus duomenų srautus.

Das Vegas meno darbai eksponuojami įvairiose šalyse ir kontekstuose. Menininko darbai buvo eksponuoti daugiau nei 120 ekspozicijose, įskaitant Manifesta bienalę, File meno festivalį San Paule, Video-Brazil meno festivalį, Stambulo meno bienalę ir kitur.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.