Naujienų srautas

Kultūra2017.05.18 12:47

Holivudas pagerbė filmo „Svetimas“ kūrėją R. Scottą

BNS 2017.05.18 12:47

Filmo „Svetimas“ („Alien“) kūrėjas Ridley Scottas trečiadienį išreiškė viltį, kad naujausiu savo indėliu į šią mokslinės fantastikos sagą privers žiūrovus apmąstyti svarbius gyvenimo klausimus, bet taip pat siaubingai išsigąsti.

Britų režisierius veteranas, kuris pradinį novatorišką filmą išleido 1979-aisiais, rengiasi penktadienį Jungtinėse Valstijose išleisti jau šeštąją juostą, „Svetimas 5“ („Alien Covenant“).

„Jis (pasakoja apie) šios rūšies kilmę ir (apie) tai, ar mums pavyko, ar nepavyko? Ir ar mes pasitaisysime? Skamba intelektualiai, ar ne? Bet jis vis tiek mirtinai juos išgąsdins“, – naująjį filmą apibūdino jis.

79 metų R. Scottas mintimis apie naujausią projektą ir kino kūrimą apskritai pasidalijo prieš jam skirtos 304-osios žvaigždės atidengimą Holivudo šlovės alėjoje, prie kino teatro „TCL Chinese Theatre“ – Holivudo grietinėlei skirtoje vietoje.

R. Scottas pasinaudojo proga ir iškoneveikė Kalifornijos mokesčių sistemą, kuri, pasak jo, neskatina pasitraukusių kino kūrėjų grįžti į Holivudą.

Pagal išplėstą schemą, kuria siekiama atgal pritraukti studijas, pernai devyniems projektams, tarp jų – televizijos „Fox“ serialui „Scream Queens“ ir FX serialui „Amerikietiška siaubo istorija“ („American Horror Story“), buvo skirta bendrai 37,6 mln. dolerių (33,8 mln. eurų) mokestinių lengvatų.

Tačiau R. Scottas naujienų agentūrai AFP sakė apgailestaujantis, kad Kalifornija netaiko tokių nuolaidų, kokios sėkmingai taikomos Didžiojoje Britanijoje.

Per daugiau kaip 50 metų trunkančią režisieriaus karjerą R. Scottas pastatė tokius filmus kaip 1991 metų „Telma ir Luiza“ („Thelma and Louise“), 2000 metų „Gladiatorius“ („Gladiator“) ir „Auksinį gaublį“ pelnęs 2015 metų „Marsietis“ („The Martian“).

„Šventasis Gralis“

Kino kūrėjas sakė, kad žvaigždė Holivudo Šlovės alėjoje jam yra kaip „Šventasis Gralis“, ir prisiminė savo pirmąjį apsilankymą „Chinese Theatre“, kuriam ketvirtadienį sueina 90 metų.

„Vaikštinėdavau čia. Holivudo bulvaras tais laikais buvo iškvėpintas, labai švarus ir labai gražus, – sakė jis. – Dabar jis gerėja, bet tikrai yra smukęs. Šiuo metu jis bando pakilti ir turėtų (tai daryti).“

„Kas rytą žvelgdavau į šiuos vardus. Pusryčiaudavau čia už kampo – dvi senutės žydrais plaukais, puikus maistas – ir praeidavau pro šalį, pasižiūrėdavau į vardus“, – pasakojo jis.

Režisierius, kuris taip pat sugalvojo 1982 metų filmo „Bėgantis skustuvo ašmenimis“ („Blade Runner“) idėją ir prodiusuoja jo tęsinį „Blade Runner 2049“, turintį pasirodyti spalio 6 dieną, sakė, kad „Svetimas 5“ turi religinę potekstę, nors jis pats esąs agnostikas.

Harrisonas Fordas, kuris vaidino pradinėje juostoje „Bėgantis skustuvo ašmenimis“ ir vaidina tęsinyje, pristatė R. Scottą šimtams susirinkusiųjų. Dalyvavo ir „Svetimo 5“ žvaigždės Katherine Waterson, Danny McBride`as ir Nathanielis Deanas.

„Ateinu girti Ridley, o ne jo laidoti“, – pajuokavo H. Fordas.

R. Scottas pasišaipė iš H. Fordo, pavadindamas jį aktoriumi, su kuriuo dirbti „prakeiktas košmaras“, o paskui pasakė miniai, kad „vis dar mokosi ir tebėra smalsus“.

„Nesijaučiu, kad per savo gyvenimą būčiau bent dieną dirbęs. Galvoju, kad man tai ištisos didžiulės atostogos. Aš tai tiesiog dievinu“, – sakė jis.

„Svetimo 5“ – antro iš originalios juostos priešistorės filmų – veiksmas vyksta 2104 metais, erdvėlaivyje, kuris 2 tūkst. kriogeniškai užšaldytų kolonistų skraidina į vieną tolimą planetą.

Jie atsitiktinai randa žvaigždėlapiuose nepažymėtą rojų, bet kelionė netrukus virsta kraują stingdančiu košmaru, šalia kurio pirmojo „Svetimo“ scenos atrodo labai švelnios.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi