Kultūra

2017.05.18 12:44

Menininkas kviečia į nesibaigiantį žaidimą

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.05.18 12:44

Skulptūra, tapyba, šviesos instaliacijos – vizualiojo meno kūrėjas Jurgis Tarabilda sako, kad apsiriboti viena sritimi neįdomu. Menininkas pristato pirmąją savo personalinės kūrybos parodą, kurioje ragina nekelti klausimo „kodėl“.

Pirmojoje vizualaus meno kūrėjo J. Tarabildos solinėje kūrybos parodoje „Don`t ask why“ („Neklausk kodėl“, – liet.) pristatomi naujausi menininko kūriniai, kurie žiūrovus skatins įsitraukti į nesibaigiantį prasminį žaidimą.

„Tai yra mano asmeninės įžvalgos apie lengvai atpažįstamas žmogaus gyvenimo detales, kasdienes situacijas, kurios kūriniuose išgyvena netikėtas transformacijas ir yra pakreipiamos neįprasta, nuo realybės nutolusia linkme. Žiūrovas taip įtraukiamas į nesibaigiantį prasminį žaidimą. Estetiškiems daiktams suteikiu savo išgalvotą estetiką ir derinu tai, kas yra nerimta, tikroviška ir absurdiška“, – teigia menininkas.

Autoriui svarbus aspektas – suprantamos meninės kalbos tarp kūrinio ir žiūrovo atradimas. Savo kūriniais J. Tarabilda siekia įtraukti į žaidimą be pabaigos, kurio taisykles kiekvienas supranta pagal įgytą patirtį.

Daugiau – Audros Avižiūtės reportaže.