Naujienų srautas

Kultūra2017.05.18 10:17

Prasidėjusiame Kanų kino festivalyje verda aistros

Kanuose triukšmingai ir spalvingai pradėjo darbą jubiliejinis – 70-asis Kanų kino festivalis. Žiūrovai ir festivalio dalyviai turi dar 11 dienų išrinkti nugalėtoją, bet didžiausios intrigos verda už uždarų durų ir nuo jų gali priklausyti kino industrijos ateitis.

Kanų kino festivalį atidarė prancūzų drama „Izmaelio šmėklos“, kurioje suvaidino Marion Cotillard. Festivalio žiuri vadovauja režisierius Pedro Almodovaras. Būtent su juo ir su Amerikos interneto televizijos gigantais siejamos dramatiškos užkulisinės festivalio intrigos.

Per šį jubiliejinį Kanų kino festivalį Amerikos interneto televizijos milžinas kompanija „Netflix“ nusprendė pristatyti du naujus savo filmus, bet, vargu, ar jie ką nors laimės, nes Prancūzijos kino industrija griežtai pareikalavo, kad bet kuris festivaliui pateiktas filmas privalo būti parodytas Prancūzijos kino teatruose, o ne vien tik internete.

Taip kitais metais „Netflix“ ar „Amazon Prime“ filmai net negalės patekti į festivalio programą. P. Almodovaras pritaria šiai nuomonei – kaip galima duoti prizą filmui, kuris nebus parodytas kine?

Savo ruožtu „Netflix“ ir kitos panašios interneto filmų ir televizijos kompanijos siekia lygių teisų pristatant ir vertinant jų filmus, o turint omeny nuolat didėjančią jų auditoriją ir ekonominę galią sunku pasakyti, ar prancūziškų kino tradicijų puoselėtojai sugebės atsilaikyti prieš tokį spaudimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi