Kultūra

2017.05.18 10:49

Maironio gimtinėje atidaromas „Lietuvos muziejų kelias“

BNS2017.05.18 10:49

Ketvirtadienį, Tarptautinę muziejų dieną, Raseinių rajone bus duota pradžia projektui „Lietuvos muziejų kelias“.

Šeštus metus rengiamo kultūrinio turizmo muziejinių renginių ciklo renginiai vyks Žemaitijoje, Aukštaitijoje, Dzūkijoje, Sūduvoje ir Mažojoje Lietuvoje. Kelio pradžia numatyta Jono Mačiulio – Maironio gimtinėje Pasandravyje, o pabaiga suplanuota Ožkabaliuose, Jono Basanavičiaus tėviškėje.

Šiemet Lietuvos muziejų asociacijos organizuojamas projektas atsigręžia į Vasario 16-osios kūrėjus ir puoselėtojus, jų gyvenimus, darbą, atminimą, kuris saugomas mūsų muziejuose.

„Visuomenei atveriant memorialinius muziejus, juose saugomus įdomius eksponatus, pristatant vietoves bei kitus atminties ženklus, tradicines šventes ir vietos bendruomenes vienijančius renginius, prisiminsime prie Lietuvos valstybės atkūrimo prisidėjusius žmones: rašytojus, menininkus, pedagogus, Nepriklausomybės akto signatarus bei kitas ryškias to meto asmenybės“, – teigiama Kultūros ministerijos pranešime.

Iš viso suplanuota šimtas renginių. Juos lankytojams paruošė 55 Lietuvos muziejai. Parodos, skaitymai, susitikimai su studijų ir filmų kūrėjais, koncertai, edukacinės programos kvies aktualiai kalbėti ir diskutuoti apie Vasario 16-osios kūrėjų ir puoselėtojų nuveiktus darbus, tarnavimą Tėvynei, pasiaukojimą, meilę ir viltį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.