Kultūra

2017.05.18 09:07

Klaipėdoje vyksiantis lėlių teatro festivalis siūlys spektaklių ir suaugusiesiems

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.05.18 09:07

Devintasis tarptautinis lėlių teatro festivalis „Materia Magica“, vyksiantis Klaipėdoje gegužės 25–28 dienomis žada netradicinį lėlių teatrą visai šeimai.

Tarptautinis lėlių teatro festivalis, pasak organizatorių, ne tik iš „Karakumų asilėlio“ pasikeitė į „Materia Magica“, bet ir gerokai išsiplėtė. Festivalis turi naują simbolį – žmogų Kubiagalvį. Tai nenuspėjamumo ženklas.

„Pagrindinis festivalio tikslas yra pristatyti įdomų, gyvą, netradicinį, laužiantį bet kokius stereotipus, lėlių teatrą. Tai visų pirma – lėlių teatras. Lėlių festivalis yra skirtas išskirtinai visiems: ir vaikams, ir suaugusiesiems“, – sakė Klaipėdos lėlių teatro vadovė Aušra Juknevičienė.

Festivalio programoje spektaklius vaikams ir suaugusiesiems parodys lėlių teatrai iš Izraelio, Ispanijos, Prancūzijos, Čekijos ir Lietuvos.

„Lėlių spektakliai suaugusiesiems kitose šalyse yra labai įdomūs. Šiais metais norime daugiau pristatyti būtent tokių spektaklių“, – teigė festivalio užsienio programos koordinatorė Agnė Pulokaitė.

Festivalį pradės kabaretas „Kar“ Levo Tolstjaus romano „Ana Karenina“ motyvais. Šį muzikinį spektaklį sukūrė Prahos scenos menų mokyklos absolventai. Be spektaklių, kurių iš viso – 11, įvairiose Klaipėdos senamiesčio erdvėse gyventojai išvys ir „Atgijusias skulptūras“. Festivalį papildys nauji renginiai – kūrybinės dirbtuvės vaikams ir nemokama kino programa.

Devintasis Klaipėdos tarptautinis lėlių teatro festivalis prasidės gegužės 25 d. ir vyks įvairiose vietose –Klaipėdos lėlių teatre, „Kultūros fabrike“, Dramos teatre, piliavietėje ir senamiesčio gatvėse.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.