Naujienų srautas

Kultūra2017.05.17 21:39

A. Jozėno gimimo metinėms paminėti – šešių chorų koncertas

Net šeši chorai trečiadienį susijungė vienam koncertui, kad pagerbtų choro dirigentą Antaną Jozėną. Ilgametis Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius, dainų švenčių vyriausiasis dirigentas ir meno vadovas A. Jozėnas, buvo viena ryškiausių 20-ojo amžiaus chorinio dirigavimo asmenybių Lietuvoje. Koncertas skirtas A. Jozėno 90-mečiui.

Choro dirigentas A. Jozėnas, beveik keturiasdešimt metų vadovavęs Lietuvos dainų šventėms, išugdė kelias kartas dirigentų, sugebėjo net ir sovietmečiu populiarinti bažnytinę muziką, lietuvišką dainą, inicijavo daugelį Juliaus Juzeliūno, Eduardo Balsio kūrinių chorui. Pasak jo studentų, tai buvo žmogus, sugebėjęs įkvėpti kūrybai.

„Jis mokėdavo pakreipti žmonių gyvenimą. Ir ne tik mano, daugelio. Visų pirma ta linkme, kad reikia burti savo chorą. Tą jis diegė visiems savo mokiniams“, – sakė Lietuvos chorų sąjungos prezidentė Rasa Gelgotienė.

„Būdavo galvodavau, štai tą vietą padaryčiau geriau. O kai jis išėjo anapilin, dabar pagalvoju, kaip jis tai atliktų, ką pasirinktų. Dažnai jį prisimenu“, – dalindamasis prisiminimais apie A. Jozėną sakė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Chorinio dirigavimo katedros profesorius Jurijus Kalcas.

A. Jozėno 90-mečiui skirtame koncerte dainuoja net šeši chorai, kuriems dirigentas vadovavo ar buvo įkūrėju.

„Aš manau, kad Jozėnas yra tas nematomas, bet apčiuopiamas tiltas tarp senosios lietuvių choro mokyklos ir dabartinės. Profesorių drąsiai galima įvardinti kaip 20-ojo amžiaus antrosios pusės vieną iš meistrų“, –kalbėjo LMTA docentas Dainius Puišys.

Choro dirigentui skirtame vakare prisiminti A. Jozėno žodžiai: jam niekada nereikėjo ieškoti mėgstamo darbo, pats jį surasdavo, nes savo profesiją mylėjo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi