Kultūra

2017.05.17 17:30

Piešinys Konstitucijos prospekte kviečia žvelgti aukštyn

LRT.lt 2017.05.17 17:30

Vilnius vis dar kvepia dažais – judriame Konstitucijos prospekte praėjusią savaitę vyko gatvės meno projektas „Aukštyn“, kurio metu didžiuliu tipografinio tipo užrašu papuošta apie 30 kvadratinių metrų ploto namo siena.

Projekto tikslas – teigiamu pavyzdžiu parodyti, jog vienu metu galima išreikšti save ir tuo pačiu tai daryti nenusižengiant įstatymams bei apsaugant meno kūrinį kaip intelektinę nuosavybę. Gatvės meno projektą „Aukštyn“ inicijavo advokatų profesinė bendrija „Žabolienė ir partneriai METIDA“.

Pirmajame grafičio plane tarsi iš debesų fragmentų sudarytas žodis „Aukštyn“, o fone matomos dvi akys. Meno kūrinyje pabrėžiamas kilimo aukštyn fragmentas – projektą įgyvendinę menininkai Tadas Čiūdaras ir Simas Šerkšnas savo piešiniu nori įkvėpti žmones nuolat augti, tobulėti ir atkakliai siekti savo tikslų. „Aukštyn“ kartu yra ir metafora tam, kas nepasiekiama ir aukštai danguje, tai tarsi paradoksas – siekti to, kas nepasiekiama.

T. Čiūdaras – grafikos dizaineris, baigęs grafinio dizaino specialybę, šiuo metu užsiimantis leteringu/kaligrafija bei kūrybingu raidžių panaudojimu ir įgyvendinimu įvairiomis formomis. Raidžių meno sferoje T. Čiūdaras turi daugiau nei dešimties metų patirtį ir gatvės meno piešimo įgūdžius.

S. Šerkšnas – tarpdisciplininis kūrėjas, studijavęs freską/mozaiką bei interaktyvų dizainą, turintis dešimties metų patirties įvairaus formato, stiliaus komerciniuose ir meniniuose projektuose. Taip pat turi trejus metus patirties neformalaus ugdymo srityje.  

„Grafiti projektas „Aukštyn“ nuo pradžios iki pabaigos“ from METIDA Law Firm on Vimeo.