Kultūra

2017.05.17 18:01

Jubiliejiniame Kanų kino festivalyje – du LRT paremti vaidybiniai filmai

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2017.05.17 18:01

Trečiadienį prasidedančiame septyniasdešimtajame Kanų kino festivalyje dėmesio turėtų sulaukti ir Lietuva. Į tarptautinio kino festivalio programą įtraukti du Lietuvos kino centro ir LRT paremti vaidybiniai filmai – Šarūno Barto „Šerkšnas“ ir Sergejaus Loznitsos „Nuolankioji“.

Kanuose šiuo metu viešinti LRT TELEVIZIJOS žurnalistė ir laidų vedėja Lolita Bytautaitė teigia, kad į septyniasdešimtetį minintį festivalį nukreiptas visas kino pasaulio dėmesys.

„Mieste jaučiamas didelis sujudimas, pasiruošimas jubiliejinei ceremonijai. Tikimasi, kad į atidarymo ceremoniją suvažiuos ne tik aibės žvaigždžių iš viso pasaulio, bet galbūt ant raudonųjų laiptų pasirodys ir naujasis Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas. Tad įėjimas į spaudos centrą čia prilygsta patikrai prieš skrydį, bet viskas – dėl mūsų saugumo. Dėl saugumo labai jaudinasi ir patys prancūzai – vien dėl pernai metų liepos 14 d. įvykių Nicoje Prancūzijos turizmo sektoriuje jaučiamas beveik trisdešimties procentų nuosmukis“, – pasakoja žurnalistė.

L. Bytautaitė pažymi, kad festivalio konkursinėje programoje, į kurią įtraukta 18 filmų, dominuoja europietiškas kinas. „Festivalio programų sudarytojai džiaugiasi, kad Europa parodys savo tikrąjį kino veidą. O aš džiaugiuosi, kad tame kontekste yra ir lietuviškas vardas, nors Š. Barto filmas „Šerkšnas“ dalyvauja ir ne pagrindinėje, o paralelinėje konkurso programoje „Dvi režisierių savaitės“. Smagu, kad šiuos abu projektus remia ir Kino centras, ir LRT. Džiaugiamės, kad, kaip ir kitos didžiosios televizijos – BBC, Arte ir pan., prisidedame prie didžiojo kino“, – sako LRT TELEVIZIJOS laidų vedėja.

Festivalyje įvyks filmo „Šerkšnas“ pasaulinė premjera. Anot L. Bytautaitės, šis filmas – apie jauną lietuvį berniuką Roką, kuris niekada nebuvo kare, tačiau užaugo jo šešėlyje.

„Įdomu tai, kad šiame filme pagrindinį moters vaidmenį atlieka prancūzų žvaigždė Vanessa Paradis, kuri, be abejo, bus šio filmo didysis traukos objektas.

O ukrainiečių režisierius S. Loznitsa savo filme „Nuolankioji“ kalba apie šiandienos aktualijas, apie tai, ką žmogus išgyvena agresijos kupiname pasaulyje“, – pasakoja L. Bytautaitė.

Festivalis prasideda gegužės 17-osios vakarą ir truks ilgiau nei savaitę. Žiuri pirmininkas – Pedro Almodovaras, atidarymo ceremonijai vadovaus Monica Bellucci.

Dėl „Auksinės palmės šakelės“ šiemet varžosi tokie žymūs kino meistrai kaip Michaelis Haneke, Sofia Coppola, Francois Ozonas, Michelis Hazanavičius. „Auksinė palmės šakelė“ bei kiti apdovanojimai bus įteikti gegužės 28-ąją, sekmadienį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt