Kultūra

2017.05.17 17:07

A. Mamontovas apie paskutinį „Foje“ koncertą: toks dalykas – kartą gyvenime

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.05.17 17:07

Gegužės 17 d. sukanka lygiai 20 metų nuo legendinės grupės „Foje“ išsiskyrimo. Ta proga buvę ir esami šio kolektyvo gerbėjai turi progą susitikti su grupe ten pat, kur vyko paskutinis koncertas, – Vingio parke. 

„Didžiausi kaltininkai yra „Foje“ gerbėjai, fanų klubas, kuris vis dar  yra veikiantis. [...] Jie čia šiandien žada surengti  „Foje“ marškinėlių, albumų, plakatų, visko, ką yra surinkę, parodą“, – pasakoja grupės lyderis Andrius Mamontovas.

Paties A. Mamontovo idėja buvo pasistatyti projektorių, įsijungti paskutiniojo koncerto vaizdo įrašą ir žiūrėti jį vienam. Tačiau šįvakar koncerto įrašo pasižiūrėti kviečiami visi norintys. 

„Tas koncertas yra toks dalykas, kuris įvyksta kartą gyvenime. [...] Jis buvo ne tik paskutinis koncertas, jis buvo vos ne kažkokio laikmečio pabaiga, nes 1997 metais jau kaip ir baigėsi perėjimas iš vienos santvarkos į kitą. Po to jau atsirado internetas ir prasidėjo nauja era“, – pasakoja muzikantas.

Paskutinio „Foje“ koncerto minėjimo metu bus gali įsigyti grupės simbolika pažymėtų laikmenų, kuriose bus dar niekada oficialiai neišleistas paskutiniojo grupės koncerto vaizdo įrašas. 

Plačiau – pokalbio įraše. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.