Kultūra

2017.05.16 14:15

Spektaklyje „Vienatvė.1991“ – naujosios kartos patirtis

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.05.16 14:15

Spektaklyje „Vienatvė.1991“ – tikros istorijos apie laisvę, susvetimėjimą, pasimetimą ir vienatvę, kuri įvardijama ir spektaklio pavadinime. Spektaklyje gausu pamąstymų apie savęs paieškas, nepriklausomoje Lietuvoje gimusią ir užaugusią kartą, jos santykius su vyresniąja karta ar savimi. Svarbų vaidmenį atlieka Sausio 13-osios įvykiai, kuriuos šios kartos suvokia skirtingai.

„Mes norėjome suprasti, kur mes dabar esame, ir kad tai suprastume, mums reikėjo su kažkuo palyginti ir mes galime palyginti su savo tėvais. Dėl to, kad mes apie tai labai daug žinome ir tai yra medžiaga, na, tokia labiau apčiuopiama. Todėl būtent šiuo lyginamuoju principu mes bandėme suprasti, kur mes atsidūrėme ir kaip skiriasi mūsų vaikystė nuo jų vaikystės. Ir Sausio 13-oji tapo laisvės atėjimo atspirties tašku“, – sako spektaklio režisierė Giedrė Kriaučionytė.

Spektaklyje aktoriaus Gabrieliaus Zapalskio lūpomis pasakojama istorija apie jauną vaikiną, kurio tėvai emigravo į užsienį, mama kuria vaizdo tinklaraščius, nevengdama ir asmeninio gyvenimo detalių, muzikantas tėvas laimės ieško už Atlanto. Jaunuolis čia gyvena su seneliu ir apmąsto savo vienatvę, santykį su artimaisiais. Vis iškyla ir savęs paieškos, kai individualumas iškeliamas aukščiau siejančios bendrystės.

Plačiau – žurnalistės Ievos Balsiūnaitės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt