Kultūra

2017.05.12 13:21

Taivano šokio teatras apie Lietuvą: įspūdinga šalis ir pozityvūs žmonės

LRT.lt2017.05.12 13:21

Penktadienį, gegužės 12-ąją, prasideda tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis '17“. Atidarymo vakaro svečiai – geriausiu Azijoje vadinamas šiuolaikinio šokio teatras „Cloud Gate“ iš Taivano ir du dėmesį kaustantys jų spektakliai „Baltas vanduo“ ir „Dulkė“. 

Iš Vokietijos į Vilnių atskridę trupės nariai sostinėje leidžia jau keturias dienas. Nepaisant permainingo Lietuvos oro, bendradarbiaujanti trupės meno vadovė Lee Ching-chun sakė, kad Lietuva juos labai sužavėjo, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Labai įspūdinga šalis, labai pozityvūs jauni žmonės. Anądien kalbėjau su savo vyru ir sakiau jam, kad esu sužavėta nuo pat pirmos dienos. Mums čia viskas patinka, net oras – saulė, sniegas ir vėl saulė – tai nuostabi patirtis, – juokėsi L. Ching-chun. – Aplankėme Trakus, paplaukiojome laiveliu, pasivaikščiojome po apylinkes. Buvo labai smagu.“ 

Turėję porą dienų poilsiui trupės šokėjai likusias intensyviai ruošėsi šio vakaro spektakliams. Kaip teigė ponia Lee, jie labai susikaupę, koncentruojasi į savo šiandienį pasirodymą, nekantrauja susitikti su Lietuvos publika.

Penktadienio vakarą Lietuvos nacionaliniame dramos teatre šokio gerbėjams bus parodyti du trupės darbai – „Baltas vanduo“ ir „Dulkė“. Scenoje pasirodys 24 choreografo Lin Hwai-mino šokėjai, pasaulio žiniasklaidą ir šokio kritikus kerintys aukščiausio lygio šokio technika. Jie mokosi meditacijos, čigongo, senosios formos kvėpavimo pratimų, dvikovos meno, modernaus šokio, baleto ir kaligrafijos. Minėti spektakliai labai skiriasi stiliumi ir turiniu, tačiau puikiai vienas kitą papildo.

Paklausta, ar sunku suvaldyti tokią grupę žmonių, L. Ching-chun šypsodamasi sakė: „Mūsų trupės nariai yra labai disciplinuoti, todėl visiškai nesunku juos suvaldyti, jie puikiai tvarkosi patys.“

Stebėdamas „Cloud Gate“ šokio teatro pasirodymus negali atplėšti akių nuo įspūdingos šokio technikos. Ar ji ir yra svarbiausia, priimant į trupę naujus šokėjus? „Atsižvelgiame į viską, tačiau svarbiausia yra atlikėjo aistra ir užsidegimas“, – teigia gastrolių vadybininkė Joanna J. H. Wang.

Moterys vienbalsiai kalba apie atmosferą trupėje – tai daugiau nei šeima. Šokėjai viską daro kartu: valgo, miega, meldžiasi, keliauja, viskuo dalijasi. Jie nesivaržo tarpusavyje, nes drauge siekia bendro tikslo – puikiai sušokti spektaklį.

Vilniuje paviešėjęs „Cloud Gate“ šokio teatras toliau sparnus kels Ispanijos link – laukia sunkus turas keturiuose miestuose. Puikiai įvertinti daugelyje pasaulio šalių, trupės nariai tikisi būti šiltai sutikti ir Lietuvos sostinės publikos.

Lietuvos šokio informacijos centro ir „Vilniaus festivalių“ organizuojamas tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis '17“ vyks gegužės 12–20 d. trijuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

Visą informaciją apie trupes, spektaklius ir nemokamus renginius rasite portale.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.