Naujienų srautas

Kultūra2017.05.11 23:05

Klaipėdoje prasideda kamerinės operos festivalis

Rytoj Klaipėdos muzikiniame teatre prasidės tris dienas truksiantis Kamerinės operos festivalis, kuris žada nustebinti netikėtomis operos žanro galimybėmis. Festivalį pradės kompozitorės Ritos Mačiliūnaitės opera „Į švyturį“ premjera.

Festivalio išvakarėse – generalinė operos „Į švyturį“ repeticija. Operos, kurią pagal Virdžinijos Vulf romaną režisavo Loreta Vaskova, o libretą parašė dramaturgė Gabrielė Labanauskaitė, veiksmas vyksta saloje esančiame vasarnamyje, kuriame atostogauja Ramzių šeima ir jų svečiai.

„Literatūrologai šį kūrinį apibūdina kaip labai šviesų ir netgi patį šviesiausią šios rašytojos. Tai šis kūrinys yra apie viltį, apie tai, kaip žmonės laukia, tikisi tos kelionės į švyturį apie 20 metų ir pagaliau pabaigoje išplaukia į jį“, – sakė režisierė L. Vaskova.

Muziką šiam kūriniui sukūrė Rita Mačiliūnaitė. Pasak kompozitorės, tai – elektroakustinė opera.

„Tikslas buvo, ką ir aš dažniausiai siekiu muzikoj padaryti, tai padaryti nuosekliai estetiškai ir šiuo atveju remiantis gal kūrinio pačiu siužetu, sukurti operą poilsiautojams. Nes stengiuosi visuomet vengti tokių dalykų, kurių galima natūraliai nepriimti, kurie šokiruotų“, – pasakojo kompozitorė.

Operos „Į švyturį“ scenoje bus ne tik solistai. Į ją persikels orkestras ir žiūrovai, kurių tilps tik apie 50.

„Čia buvo labai didelis iššūkis ir man pačiam, ir, manau, visiem atlikėjams, kurie yra pripratę prie klasikinės muzikos. Tai visiškai naujos harmonijos, tikslus ritmas, ko dainininkai nepratę. Visi pripratę plaukti su muzika, o čia mes buvom kažkiek įrėminti ir tuose rėmuose ieškojom laisvės“, – teigė dirigentas Vytautas Valys.

„Kamerinė opera yra vieta, kur mes galim eksperimentuoti, pristatyti aktualias tematikas, aktualius darbus ir tuo pačiu matyti labai įdomius kūrėjus, ir tai mūsų nedidelio teatro resursams yra įkandama. Įkandama kurti šiuolaikinį meną“, – sakė festivalio sumanytojas Jonas Sakalauskas.

Kamerinės operos festivalyje taip pat bus rodoma Linos Lapelytės opera „Geros dienos!“, kitokia Džiuzepės Verdžio opera „Traviata“, Sigito Mickio opera vaikams „Zuikis puikis“. Pirmą kartą Lietuvoje bus pristatoma ir Domeniko Skarlačio opera „Dirindina“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi