Kultūra

2017.05.11 15:39

Seniausias folkloro festivalis Lietuvoje šiemet truks net 6 dienas

LRT.lt2017.05.11 15:39

Gegužės 23–28 dienomis seniausias folkloro festivalis Lietuvoje jau 45-ąjį kartą ūš Vilniaus gatvėse, rašoma pranešime spaudai.

Prasidėjęs nuo Vilniaus Sporto rūmuose įvykusio liaudiškos muzikos koncerto tuo pačiu pavadinimu, festivalis „Skamba Skamba kankliai“ ilgainiui tapo pagrindiniu tradicinės kultūros renginiu Lietuvoje.

XX a. 7-tajame dešimtmetyje iš kultūrinės rezistencijos kilęs folkloro sąjūdis ir jį lydėjusi folkloro ansamblių kūrimosi banga skatino ne tik domėtis tradicinės kultūros turtais, bet ir parodyti juos plačiajai visuomenei. Tad šis vyriausias amžiumi ir savo svarba Lietuvos folkloro festivalis netrukus tapo ir reikšminga tautinio identiteto saviraiškos švente.

45-asis festivalis šalia tradicijų pasiūlys ir naujovių

Šiemet festivalis išaugo iki 6 dienų ir savo lankytojams siūlo margą, kone 40 renginių siūlančią programą, kurioje sau įdomybių ras ir dideli, ir maži.

Tradiciniai ir jau žiūrovų pamėgti renginiai – Sutartinių vakaras, Pasidainavimų vakaras, Naktišokiai, Tradicinių liaudies giesmių valanda – pasipildys fotografijų paroda, koncertu šeimoms ir pėsčiųjų žygiu. Tris dienas veiksiančioje tautodailės mugėje „Darbas meistrą giria“ lankytojai galės įsigyti liaudies amatininkų dirbinių ar meistrų padedami patys juos pasigaminti.

Penktadienio, gegužės 26 d., vakarą Rokantiškių piliavietėje sutartinių skambesiu bus palydimi Piliakalnių metai, o S. Daukanto aikštę sudrebins sunkiojo metalo grupė „Thundertale“. Šeštadienį didysis festivalio koncertas „Linada, linagaudo” minės Tautinio kostiumo metus bei pasakos tautinio kostiumo „gimimo“ istoriją.

Sekmadienį, gegužės 28 d., Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kieme vyksiančioje vaikų folkloro šventėje „Saulytė“ išgirsime vaikų ir jaunimo folkloro atlikėjus iš visos Lietuvos, o pačių vaikų čia lauks daugybė nuotaikingų pramogų.

Festivalyje kaip visuomet gausu užsienio svečių

Norintiems išgirsti autentišką skambesį savo tradicinę muziką pristatys atlikėjai iš Ukrainos, Šveicarijos, Estijos, Irano, Azerbaidžano, Gruzijos, Baltarusijos bei Londono lietuvių bendruomenės folkloro ansamblis „Saduto“ iš Didžiosios Britanijos. Koncertuose skambės Alpių piemenų ragai, klasikinė persiška fleita nėjus, o akį džiugins tradiciniai muzikantų kostiumai.

Šių metų festivalis pirmą kartą atsigręš į miesto pakraščius – gerą nuotaiką dovanos ne tik senamiestyje. Ketvirtadienį užsienio grupės koncertuos Vilniaus mikrorajonuose, o šeštadienį „Skamba skamba kankliai“ aplankys Druskininkus.

Prezidentė dėkojo festivalio dalyviams

Festivalio globėja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, sveikindama jubiliejinio festivalio dalyvius, dėkojo už puoselėjamą tradicinę kultūrą:

„Skamba skamba kankliai“ tapo laukiama švente, svarbiu Vilniaus ir visos Lietuvos kultūros reiškiniu. Dėkoju visiems, kurie su pasididžiavimu dėvi tautinį kostiumą, dainuoja liaudies dainas, seka pasakas, šoka senuosius šokius ir perduoda šį kultūros lobyną jaunajai kartai.“

Festivalis „Skamba skamba kankliai“ – tai puiki proga susipažinti su lietuvių ir kitų tautų tradicijomis iš arti bei patiems tapti jų dalimi.

Festivalio programos ir daugiau informacijos ieškokite čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.