Kultūra

2017.05.11 15:22

Vytauto Didžiojo karo muziejus kviečia į neužmirštamą naktį

LRT.lt2017.05.11 15:22

Tarptautinė muziejų taryba (ICOM) kasmet inicijuoja Tarptautinės muziejų dienos renginius, o nuo 2005 m. rengiama tarptautinė muziejų bendruomenės akcija „Europos muziejų naktis“. Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiais, Vytauto Didžiojo karo muziejus prisijungia prie akcijos ir kviečia kartu švęsti paslaptingą ir intriguojančią Muziejų naktį, skelbia organizatoriai.

Siekdamas sugriauti mitus, kad muziejus tai vieta, skirta tik saugoti eksponatus, šiais metais muziejus sujungs istoriją ir dabartį, pristatydamas keturias karo stichijas – orą, vandenį, žemę ir ugnį.

Muziejaus kiemelyje Karinių oro pajėgų kariai lankytojams suteiks galimybę prisiliesti prie geluonies, kuris gali skaudžiai įgelti priešų orlaiviui, pabūti Oro gynybos bataliono kariais ir pažvelgti į dangų pro naktinio matymo prietaisą. Karo policija leis išbandyti termovizorių, pamatyti naudojamą techniką ir ginkluotę, metalo detektorių, elektroimpulsinį ginklą, teleskopines lazdas, o Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalionas parodys artilerijos pabūklą – haubicą.

Karo medikai išmokys atlikti dirbtinį kvėpavimą ir su Juozo Vitkaus inžinerijos batalionu pademonstruos sužeisto kario evakuaciją iš mūšio lauko, parodys kaip suteikiama medicininė pagalba. Taip pat kartu su jūrų skautais dalyviai turės progą surišti tikrą jūrinį mazgą, o Kariuomenės mokykla ir Krašto apsaugos savanorių pajėgos parodys, kokia ištvermė reikalinga norint tapti kariu.

Veiklos netrūks ir muziejaus viduje – muziejininkai keturias stichijas pristatys per istorinę prizmę.

Lankytojai, suformavę 5 karinių laivų flotilę iš skirtingų laikotarpių, turės progą sudalyvauti tikrame laivų mūšyje, sužaisti žaidimą „Su ANBO per Europą“, skirtą 1934 m. trijų lietuviškų karo lėktuvų ANBO IV skrydžiui per Europą paminėti, ir kartu su draugais pasistatyti savo tvirtovę.

Renginio dalyviai taip pat turės progą sudalyvauti edukacinėse dirbtuvėlėse, pasimatuoti įvairias karines uniformas, nusifotografuoti fotobūdelėje, pamatyti ekspozicijoje neeksponuojamų šaunamųjų ginklų pristatymą, o drąsiausiems bus suteikta išskirtinė proga pamatyti Kauno panoramą iš muziejaus kariliono bokšto. Įveikusių visas edukacines užduotis lauks staigmenos.

Vakarą vainikuos Lino Adomaičio, Karinių oro pajėgų orkestro koncertas ir ugnies šou.

Organizatorių nuotr.

Renginio pradžia gegužės 20 d., 18 val. Kaune.

RENGINIO PROGRAMA:

18.00 val. – Renginio pradžią skelbiančios XVIII a. pabūklo salvės.

18.00-18.30 val. – Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų orkestro koncertinė programa.

18.00–21.00 val. – Muziejaus sodelyje įsikurs Lietuvos kariuomenės palapinių miestelis. Kariai pristatys savo profesiją, ginkluotę ir ekipuotę, atliks specializuotus pasirodymus. Lankytojų laukia įvairios rungtys.

18.00–20.00 val. – Ekskursija į karilioną.

18.00–22.30 val. – Muziejaus edukatoriai kvies sudalyvauti tikrame laivų mūšyje, praskristi su ANBO per Europą, kartu su draugais pastatyti savo tvirtovę, prisiliesti prie dar nematytų tarpukario ginklų ir puikią nuotaiką įamžinti fotobūdelėje.

21.00–21.30 val. – Vakaro varpų koncertas.

22.30-23.30 val. – Įspūdingas Lino Adomaičio ir Karinių oro pajėgų orkestro koncertas Muziejaus sodelyje.

23.30-23.45 val. – Ugnies šou.

Dalyviai: Linas Adomaitis, Karinių oro pajėgų orkestras, ugnies šou, Karo policija, Karinės oro pajėgos, Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalionas, Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas, KASP Dariaus ir Girėno apygardos 2-oji rinktinė, Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykla, dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnyba, jūrų skautija „Divytis“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.