Kultūra

2017.05.10 22:04

Parodoje Vilniuje – 150 miniatiūrų apie dieną ir naktį

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.05.10 22:04

Vilniuje, galerijoje „Ra“ atidaryta miniatiūrų paroda, kurioje darbus eksponuoja 68 menininkai. Tai jau septintoji paroda, kurios tema šįkart – „Diena–naktis“. Visi menininkai darbus kūrė specialiai parodai.

Rūtos Eidukaitytės ir Aistės Gabrielės Černiūtės organizuotoje parodoje kiekvienas menininkas turėjo pateikti po du darbus pasiūlyta dienos–nakties tema. Darbai turėjo ne tik atitikti temą, bet ir tilpti į dydžio formatą, didžiausia miniatiūra 18 ir 24 centimetrai.

Galerija „RA“ miniatiūrų parodą rengia jau septintus metus, jos kuratorės ją nusako spiečiaus terminu – kaip naujo avilio ieškančios bitės spiečiasi viena šalia kitos, taip ir nedidelėje galerijos erdvėje vienoje vietoje buriasi ir Lietuvos tapybos klasikai, ir menininkai, dar tik vos pradėję savo kūrybinį kelią. Čia darbus eksponuoja dailininkai Eugenijus Cukermanas, Palemonas Janonis, Raimondas Savickas, Nijolė Vilutienė, Aleksandras Vozbinas, Giedrius Jonaitis, Mindaugas Skudutis, pačios parodos kuratorės – Aistė Gabrielė Černiūtė ir Rūta Eidukaitytė.

Paroda galerijoje „Ra“ veiks iki gegužės 24-osios.

Plačiau apie miniatiūrų parodą žiūrėkite Margaritos Alper reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.