Kultūra

2017.05.10 10:00

Menininkė R. Heredia pristatė dvigubą parodą „Postprodukcija“

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.05.10 10:00

Galima kurti madą, galima – drabužius. Aš pasirinkau kurti drabužius“, – sako Renata Heredia, pristatydama parodą „Postprodukcija“, kurioje Lietuvos kūrėjos, užfiksuotos savo dirbtuvėse, parodose. Kartu su nuotraukomis – ir kolekcija, sukurta iš drabužių fotografijų pagrindu sukurtų raštų, atspaustų ant medžiagos.

„Ta drabužių grupė, kuri buvo fotografuota ant menininkių, kūrėjų, yra viena dalis. Kurį laiką dirbau ties drabužių perdirbimu, jų kūrimu iš atraižų, audinių likučių. Dabartinė kolekcija, kuri bus integruota ir pristatyta ardoje, sukurta jau kitokiu būdu. Tiesiog tie drabužiai buvo išfotografuoti ir jų pagrindu sukurti raštai, kurie atspausti ant medžiagos. Iš čia ir parodos  pavadinimas „Postprodukcija“, – sako drabužių kūrėja.

Pagrindinė projekto idėja – integruoti drabužį į kiek įmanoma autentišką, gyvą kontekstą, ieškant dermės tarp drabužio, žmogaus individualumo ir jam artimos aplinkos. Nuotraukose, pasak kūrėjos, siekiant maksimalaus tikrumo, nutolstama nuo mados fotografijos kriterijų.

Pasižvalgyti po parodą kviečiame Audros Avižiūtės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.