Kultūra

2017.05.09 12:26

Įvyko pirmasis naujai išrinktos Kultūros ir meno tarybos posėdis

LRT.lt2017.05.09 12:26

Pirmadienį Kultūros ministerijoje įvyko naujai išrinktos Kultūros ir meno tarybos posėdis, kuriame dalyvavo kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson ir viceministras Audronis Imbrasas, rašoma ministerijos pranešime spaudai.

Pirmajame posėdyje įstatymų numatyta tvarka buvo patvirtinti Lietuvos kultūros ir meno tarybos delegatai į Lietuvos kultūros tarybos rinkikus, taip pat buvo pritarta kultūros ministrės suformuotai preliminariai naujai Nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijos sudėčiai.

„Kultūros ministerija tęsia visų prie ministerijos veikiančias tarybų bei komisijų peržiūrą ir jų darbų optimizavimą, siekiant išvengti jų funkcijų dubliavimo. Labai džiaugiuosi ir tikiu naujai išrinkta Lietuvos kultūros ir meno taryba, neabejoju, kad artimiausi darbai įneš teigiamų pokyčių visoje kultūros srityje“, – teigė kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

Nauji LKMT nariai savo ruožtu išreiškė norą prisidėti prie tvaraus ir ilgalaikio valstybinių jubiliejų bei švenčių modelio sukūrimo.

LKMT sudaro įvairių sričių ir kompetencijų ekspertai: kūrėjai, atlikėjai, profesionalūs kultūros ir meno srities vertintojai ir kt. Po tris narius į LKMT skyrė Lietuvos meno kūrėjų asociacija ir profesionaliems šalies menininkams atstovaujančios organizacijos, nepriklausančios Lietuvos meno kūrėjų asociacijai, po vieną delegavo asociacija „Kultūros savivaldos kolegija“, Lietuvos muziejų asociacija ir Lietuvos bibliotekininkų draugija.

Likę nariai buvo atrinkti kultūros ministrei skelbiant kvietimą teikti kandidatūras, kurias iki kvietime nurodytos datos, bet ne trumpiau nei 14 kalendorinių dienų, siūlė Lietuvos valstybės įstaigos, veikiančios kultūros srityje ir Lietuvos nevyriausybinės kultūros organizacijos. Iš pateiktų kandidatūrų kultūros ministrė atrinko šešis narius. Iš viso LKMT sudaro 15 narių.

Nuo šiol trejus metus LKMT sudarys dailėtyrininkė, Vilniaus dailės akademijos lektorė, Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos narė Laima Kreivytė (tarybos pirmininkė), Lietuvos meno kūrėjų asociacijos prezidentas Kornelijus Platelis (tarybos pirmininkės pavaduotojas), teatro ir kino aktorius, Lietuvos gretutinių teisių asociacijos (AGATA) tarybos pirmininkas Rimantas Bagdzevičius, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus direktorius, Lietuvos muziejų asociacijos valdybos narys Osvaldas Daugelis, choreografas, šokėjas, Lietuvos šiuolaikinio šokio asociacijos narys Vytis Jankauskas, fotografas ir fotografijos parodų kuratorius Mindaugas Kavaliauskas, Lietuvos grafinio dizaino asociacijos pirmininkas Gediminas Lašas, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas Romas Matulis, Lietuvos muzikų sąjungos prezidentė Audronė Nekrošienė, Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ direktorė Vida Ramaškienė, Lietuvos tautodailės kūrėjų asociacijos pirmininkas Jonas Rudzinskas, socialinių mokslų daktarė ir ekonomistė Margarita Starkevičiūtė, Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkė Jolita Steponaitienė, Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos direktorė Roma Survilienė, asociacijos „Kultūros savivaldos kolegija“ vicekancleris Albinas Vilčinskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.