Kultūra

2017.05.09 11:03

Spaudos fotografų klubo vadovas J. Staselis: kai kurios nuotraukos – tiesiog perpieštos

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.05.09 11:03

Prieš kelias dienas sostinėje apdovanoti nacionalinio fotografijų konkurso „Lietuvos spaudos fotografija 2017“ nugalėtojai. Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas Jonas Staselis teigia, kad šiuo konkursu ir Lietuvos spaudos fotografų klubo veikla tęsiama Lietuvos humanistinės fotografijos mokyklos veikla. 

„Autoriai žvelgia šiandienos žvilgsniu, tačiau idėjos ir darbai yra tai, apie ką prieš 40–50 metų tuo pačiu metu kalbėjo iš fotožurnalistų į meninę fotografiją išėję [fotografai – LRT.lt] – A. Sutkus, R. Rakauskas, R. Požerskis. Tie darbai, tos humanistinės fotografijos idėjos yra gyvos šiuo metu spaudos fotografijoje“, – sako J. Staselis.

Spaudos fotografų klubo vadovas teigia, kad šiemet vertinant spaudos fotografijas įvestas svarbus pakeitimas – griežtai apribotas fotografijų apdirbimas kompiuterinėmis programomis.

„Kai kur plika akimi atrodo, kad nieko [papildomo – LRT.lt] nėra, bet kai ekspertai iš tikrųjų parodo, kaip kas kur įvyko, kai kurios nuotraukos buvo, sakykime, perpieštos“, – pastebi fotografas.

Daugiau apie tai – įraše.  

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.