Kultūra

2017.05.06 19:07

Sekmadienį – artimesnė pažintis su jaunaisiais kūrėjais

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.05.06 19:07

Skaitymo skatinimo akcija „Lietuva skaito!“ kviečia į daugybę renginių gegužės 7 dieną, sekmadienį, rašoma Lietuvos leidėjų asociacijos internetiniame puslapyje.

Lietuvos leidėjų asociacijos (LLA) ir Lietuvos spaustuvininkų asociacijos (LISPA) nuo 2015 m. rengia vienos dienos akciją „Lietuva skaito!“. Šiemet organizatoriai visuomenės žvilgsnį kreipia į jaunuosius lietuvių kūrėjus, siekdami populiarinti ir skatinti jų kūrybą.

Sekmadienį, gegužės 7 d., visi kviečiami prisijungti prie skaitymo erdvės www.lietuvaskaito.lt ir skaityti jaunųjų Lietuvos autorių prozos, poezijos, dramos kūrinių ištraukas, eilėraštį Mamai, pažinti pačios Knygos gyvenimą komiksuose, atrasti patogiausias skaitymo pozas akcijos video filmuke ir kt.

Skaitymo akcijoje dalyvauja net 45 jaunieji kūrėjai. Vieni jų jau gali pasigirti savo kūrybą suguldę į knygą (-as) ar gavę ne vieną apdovanojimą, kiti tik pradeda literatūrinį kelią. Tačiau visi – originalūs ir talentingi kūrėjai.

Gegužės 7 d. skaitysime kartu su kūrėjais ir atlikėjais

Akcija „Lietuva skaito!“ kviečia susitikti su kūrėjais ir atlikėjais gegužės 7 d. , deklamuoti, dainuoti ir skaityti kartu. Pagrindiniai renginiai vyks Vilniuje.

12 val. mamos ir močiutės, šeimos su mažaisiais skaitytojais kviečiami į Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką (Gedimino pr. 51). Čia lauks renginys „Skaitome Lietuvos šimtmečio knygas vaikams“, kuriame bus paskelbtas reikšmingiausių lietuviškų knygų vaikams ir paaugliams sąrašas. Ištraukos iš populiarių vaikų literatūros kūrinių bus skaitomos, dainuojamos ir vaidinamos.

13 val. Vileišių rūmų kieme (Antakalnio g. 6) Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas kviečia paminėti 100-ąsias poeto ir publicisto Kazio Bradūno gimimo metines ir skaityti jo kūrinius. Renginyje „Klasikos skaitymai. Kazys Bradūnas“ bus pristatoma rašytojo kūrybos rinktinė.

16 val. skirta poezijai ir jauniesiems jos kūrėjams. „Poezijos pokaityje“, vyksiančiame renginių erdvėje „Terasa 360“ (Palangos g. 4), savo kūryba dalinsis Dovilė Bagdonaitė, Simonas Bernotas, Ramunė Brundzaitė, Nerijus Cibulskas, Žygimantas Kudirka, Paulius Norvila, Tomas Petrulis, Indrė Valantinaitė. Poezijos posmus pagyvins Lino Rupšlaukio trimitas.

18 val. skaitytojų laukia „Prozos povakaris“ ir jaunųjų prozininkų kūrinių skaitymai „Paviljone“ (Pylimo g. 21B). Savo kūrinių ištraukas skaitys Marijus Gailius, Povilas Šklėrius, Ieva Toleikytė, Jurga Tumasonytė, Saulius Vasiliauskas, Akvilė Žilionytė. Skaitymams akomponuos Jono Juozo Valono sukami vinilai.

20 val. visi kviečiami į renginį „Drama iki vidurnakčio“ ir jaunųjų dramaturgių Teklės Kavtaradzės, Dovilės Zavedskaitės-Statkevičienės ir Vaivos Grainytės pjesių skaitymus kino teatre „Pasaka“ (Šv. Ignoto g. 4/3).

Kauniečiai ir Kauno miesto svečiai kviečiami dalyvauti jaunosios poetės Silvijos Petkevičiūtės poezijos knygos „Sielos preliudai“ pristatyme 11 val. pensionate „Gerumo namai“ (Medekšinės g. 17).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.