Kultūra

2017.05.05 14:52

Visuomenei atvėrė duris Europos istorijos namai

Briuselyje pagaliau atvėrė duris ilgai kurti Europos istorijos namai. Tai unikalus muziejus, daugiausia pasakojantis apie modernių laikų Europos konfliktų ir vienijimosi istoriją.

Europiniame Briuselio kvartale įsikūrę Europos istorijos namai buvo sumanyti dar 2007-aisiais, bet projektas gerokai vėlavo ir jį pavyko įgyvendinti tik dabar, kai įspūdingai Europos Sąjungos plėtros istorijai smūgį sudavė Didžiosios Britanijos sprendimas atsiskirti. Bet ir ši istorijos dalis jau pateko į ekspoziciją.

Muziejaus organizatoriai pripažįsta, kad sunkiausia buvo atrinkti, kuriuos eksponatus priimti, o kuriuos atmesti, turint omenyje, kokia sudėtinga buvo XX ir šio amžiaus daugiatautės Europos istorija.

Apie Europos nuosmukius ir pakilimus, karus ir vienijimąsi pasakojančioje parodoje prie eksponatų beveik nėra jokių paaiškinimų. Užtat kiekvienas istorijos namų lankytojas gaus po planšetinį kompiuterį, kuris ne tik suteiks informacijos visomis Europos Sąjungos kalbomis, bet ir leis geriau susigaudyti tarp eksponatų. Europos istorijos namų muziejus lankytojams bus nemokamas.